Odkryj Rynsztunek Wilka - Wiedźmin 3: Ekwipunek i Zbroja Szkoły Wilka

Odkryj Rynsztunek Wilka - Wiedźmin 3: Ekwipunek i Zbroja Szkoły Wilka
Autor Patryk Malinowski
Patryk Malinowski21 listopada 2023 | 7 min

Rynsztunek Wilka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych zbroi w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Ten mistrzowski, skórzany pancerz nawiązuje stylistyką do szkoły wilka, do której należał główny bohater Geralt z Rivii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej wyglądowi, umiejętnościom, bonusom i sposobowi zdobycia tego charakterystycznego ekwipunku.

Kluczowe wnioski:
 • Rynsztunek Wilka można zdobyć w trakcie jednego z zadań pobocznych w grze.
 • Zbroja zapewnia premię do umiejętności szkoły wilka, takich jak Znak Aard czy Szybki atak.
 • Pancerz można ulepszać u kowali, zwiększając jego parametry obronne.
 • Stylistyka i wygląd Rynsztunku Wilka nawiązują do charakterystycznego wilczego motywu.
 • Jest to jedna z najlepszych skórzanych zbroi lekkich w grze pod względem statystyk.

Jak zdobyć Rynsztunek Wilka w grze Wiedźmin 3Rynsztunek Wilka w grze Wiedźmin 3

Aby zdobyć charakterystyczny Rynsztunek Wilka w trzeciej części przygód Geralta z Rivii, musimy udać się do Novigradu i porozmawiać z krasnoludem o imieniu Elihal. Znajdziemy go w kuźni nieopodal głównego placu. Rozmowa z nim umożliwi nam rozpoczęcie zadania pobocznego „Zakazana magia i niedozwolone związki”.

Po jego ukończeniu będziemy mogli zakupić wyjątkową, mistrzowską Zbroję Wilka w nagrodę za przysługę wyświadczoną krasnoludowi. Żeby ją zdobyć, musimy jednak wykazać się sporymi umiejętnościami negocjacyjnymi i przekonać zdesperowanego Elihala do zawarcia korzystnej transakcji. Nie jest to łatwe zadanie, ale satysfakcja z posiadania unikatowego Rynsztunku Wilka wynagradza trud włożony w jego zdobycie.

Rozmowa z Elihalem

Aby przekonać Elihala do sprzedaży zbroi, musimy wybrać odpowiednie opcje dialogowe podczas rozmowy z nim. Krasnolud niechętnie pozbywa się pamiątki po zmarłej żonie, więc musimy wykazać się delikatnością i taktem. Możemy na przykład zaoferować mu wyższą kwotę pieniędzy niż początkowo żądał. To sprawi, że zgodzi się sprzedać nam Rynsztunek Szkoły Wilka.

Gdzie kupić i ulepszyć Rynsztunek WilkaRynsztunek Wilka

Jak już wspomnieliśmy, aby zakupić wyjątkową Zbroję Wilka z Wiedźmina 3, musimy najpierw pomóc krasnoludowi o imieniu Elihal w zadaniu pobocznym „Zakazana magia i niedozwolone związki”. Po jego ukończeniu będziemy mogli kupić Rynsztunek Wilka bezpośrednio od Elihala w jego kuźni w Novigradzie.

Należy jednak pamiętać, że wynegocjowanie dobrej ceny nie jest łatwe. Krasnolud początkowo zażąda od nas aż 5000 koron! Musimy przekonać go, by zgodził się sprzedać zbroję taniej. Jeśli nam się to uda, będziemy mogli zakupić Ekwipunek Szkoły Wilka już za 2000 lub nawet 1500 koron.

Ulepszanie Rynsztunku Wilka

Choć bazowe statystyki Rynsztunku Wilka Wiedźmin 3 są całkiem niezłe jak na zbroję skórzaną, to warto ją jeszcze ulepszyć u kowali. Pozwoli to zwiększyć jej parametry obronne oraz premie do umiejętności szkoły wilka. Najlepiej odwiedzić Yoannę w Novigradzie lub Runewrighta w Toussaint. Oni z pewnością pomogą wzmocnić Wiedźmin Zbroję Wilka za odpowiednią opłatą.

Posiadanie mistrzowskiego Rynsztunku Wilka to nie lada gratka dla każdego fana Wiedźmina 3. Jego charakterystyczny wygląd, premie do umiejętności i całkiem niezłe statystyki sprawiają, że jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i pożądanych zbroi w grze.

Czytaj więcej: Odkryj Kody do Heroes 3 Complete - Kody Heroes, Heroes 3 HD Kody i Wiele Więcej!

Zalety Rynsztunku Wilka - bonusowe umiejętnościRynsztunku Wilka - bonusowe umiejętności

Ekwipunek Szkoły Wilka to przede wszystkim funkcjonalna, skórzana zbroja średnia przeznaczona dla postaci specjalizujących się w szkole wilka. Oprócz całkiem niezłych statystyk obronnych, zapewnia ona również spore premie do wybranych umiejętności takich jak:

 • Znak Aard - +20% obrażeń
 • Szybki atak - +5% obrażeń

Dzięki temu postać Geralta staje się jeszcze groźniejsza i zadaje większe obrażenia przeciwnikom. To sprawia, że Zbroja Wilka Wiedźmin 3 idealnie pasuje do ofensywnego, wilczego stylu walki, który reprezentuje główny bohater gry.

Inne zalety Rynsztunku Wilka

Oprócz bonusów do walki, Rynsztunek Wilka charakteryzuje się także dobrą wytrzymałością oraz odpornością na cięcia i kłucia. Dodatkowo, w połączeniu ze spodniami skórzanymi nilfgaardzkimi oraz butami oficerskimi, tworzy kompletny strój idealnie pasujący do postaci Geralta. Nic więc dziwnego, że wśród graczy Wiedźmina 3 cieszy się tak dużą popularnością.

Porównanie Rynsztunku Wilka z innymi zbrojamiRynsztunku Wilka z innymi zbrojami

Odkryj Rynsztunek Wilka - Wiedźmin 3: Ekwipunek i Zbroja Szkoły Wilka

Zbroje w Wiedźminie 3 można podzielić na kilka kategorii: skórzane, średnie, ciężkie oraz relics. Sprawdźmy więc, jak Wiedźmin Rynsztunek Wilka prezentuje się na ich tle:

Kategoria Skórzana
Obrona Średnia
Waga Lekka
Premia umiejętności Tak (szkoła wilka)
Wygląd Charakterystyczny, wilczy motyw

Jak widać, pod względem statystyk Wiedźmin 3 Rynsztunek Wilka plasuje się w średniej kategorii skórzanych zbroi lekkich. Jego największym atutem są spore premie do umiejętności szkoły wilka, których nie zapewnia żadna inna zbroja w grze. Dlatego warto zapolować na ten charakterystyczny Rynsztunek Szkoły Wilka i cieszyć się jego wyjątkowymi bonusami.

Jak wygląda Rynsztunek Wilka - opis i obrazyRynsztunek Wilka - opis i obrazy

Wiedźmin 3 Zbroja Wilka to przede wszystkim bardzo charakterystyczny, skórzany pancerz w kolorze czarnym z elementami metalu i futra. Jego design bazuje na wilczej tematyce, nawiązując do szkoły wilka, którą ukończył Geralt. Oprócz skórzanego napierśnika z futrzanym kołnierzem, zbroja składa się ze skórzanych naramienników, rękawic i spodni.

Całość prezentuje się bardzo efektownie i pasuje idealnie do wizerunku Białego Wilka. Nic więc dziwnego, że Rynsztunek Szkoły Wilka z Wiedźmina 3 stał się tak rozpoznawalny wśród fanów gry. Jego charakterystyczny, wilczy motyw sprawia, że na pierwszy rzut oka można rozpoznać, do jakiej postaci ten zestaw ekwipunku należy.

Obrazy przedstawiające Rynsztunek Wilka

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć przedstawiających szczegółowo wygląd Rynsztunku Wilka z gry Wiedźmin 3. Możemy na nich zobaczyć charakterystyczny, skórzany napierśnik pokryty futrem, a także pasujące do niego elementy takie jak rękawice, spodnie czy buty.

Rynsztunek Wilka a szkoła wilka w grze a szkoła wilka w grze

Jak sama nazwa wskazuje, Rynsztunek Wilka Wiedźmin 3 ściśle wiąże się ze szkołą wilka, którą w młodości ukończył główny bohater gry Geralt z Rivii. To właśnie umiejętności nabyte podczas wilczego treningu takie jak Znak Aard, Szybki atak czy Wytrzymałość otrzymują znaczące premie po założeniu tej charakterystycznej zbroi.

Nic więc dziwnego, że gracze specjalizujący się w drzewku umiejętności szkoły wilka chętnie polują na wyjątkowy Rynsztunek Wilka, by w pełni wykorzystać jego potencjał. Dzięki temu mogą oni cieszyć się jeszcze większymi bonusami dla ulubionych, wilczych umiejętności Geralta i zadawać przeciwnikom druzgocące obrażenia godne prawdziwego Białego Wilka!

Podsumowanie

Jak można przeczytać w powyższym artykule, Wiedźmin 3 Zbroja Wilka to wyjątkowy element ekwipunku, który zdobyć można w trakcie jednego z zadań pobocznych. Aby zakupić ten charakterystyczny Rynsztunek Szkoły Wilka, musimy najpierw pomóc krasnoludowi Elihalowi, a następnie przekonać go do korzystnej transakcji.

Ekwipunek Szkoły Wilka charakteryzuje się ciekawym, wilczym designem nawiązującym stylistyką do szkoły wilka, którą ukończył Geralt. Posiada on też całkiem niezłe statystyki oraz zapewnia spore premie do wybranych umiejętności wilczych, dzięki czemu idealnie pasuje do ofensywnego stylu walki głównego bohatera.

Jak pokazała analiza, Wiedźmin 3 Rynsztunek Wilka plasuje się w średniej kategorii skórzanych zbroi lekkich. Jego największą zaletą jest jednak unikatowy bonus do umiejętności szkoły wilka, którego nie zapewnia żadna inna zbroja. Dlatego warto zdobyć ten wyjątkowy element wilczego ekwipunku.

Podsumowując, Rynsztunek Wilka Wiedźmin 3 to prawdziwa gratka dla fanów gry i postaci Geralta, łącząca w sobie funkcjonalność, charakterystyczny design i rozpoznawalny, wilczy motyw. Gorąco polecamy jego zdobycie!

5 Podobnych Artykułów

 1. Jak Przyspieszyć Poród w The Sims 4: Sekrety Kodów na Przyspieszenie Ciąży i Porodu
 2. Czy kamera solarna z akumulatorem za 499 zł to dobry zakup? Recenzja modelu Foscam B4
 3. Odkryj Najlepsze Gry do Kooperacji - Gry Kooperacyjne na PC i Coop Gry
 4. Najlepsza Kierownica i Pedały Xbox One: Kierownice do Xbox One S, Kierownica Pod Xbox One - Zdobądź przewagę w grach!
 5. Jaki dysk SSD M.2 warto kupić: modele optymalne
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Patryk Malinowski
Patryk Malinowski

Jako analityk rynku gier wideo omawiam najnowsze trendy, wyniki sprzedaży i kierunki, w których zmierza branża growa. Przewiduję także, które tytuły i konsole odniosą największy sukces.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły