Konflikt użytkowników z HP. Firma zamyka drukarki?

Konflikt użytkowników z HP. Firma zamyka drukarki?
Autor Patryk Malinowski
Patryk Malinowski20.04.2024 | 4 min.

Firma HP przez lata prowadziła kontrowersyjną politykę wymuszania stosowania drogich, oryginalnych tuszy do swoich drukarek. Część użytkowników nie zamierza dłużej akceptować tego procederu i zdecydowała się pozwać amerykańskiego giganta. Zarzucają mu między innymi praktyki monopolistyczne na rynku materiałów eksploatacyjnych oraz wprowadzenie w błąd przy zakupie drukarek. Pozew zbiorowy może być początkiem poważnego konfliktu producenta z klientami.

Najsilniejszy spór użytkowników z HP trwa już od lat

Drukarka HP blokowana to problem, z którym użytkownicy drukarek tej firmy borykają się od wielu lat. HP jest oskarżane o wymuszanie stosowania drogich, oryginalnych tuszy do swoich urządzeń, co prowadzi do licznych frustracji i konfliktów. Kontrowersyjna polityka firmy w tej kwestii narasta, a problem z drukarkami HP zdaje się nie mieć końca.

Pomimo protestów i niezadowolenia klientów, amerykański gigant nie chce zrezygnować ze swoich praktyk wymuszania używania wyłącznie markowych materiałów eksploatacyjnych. Wielu użytkowników dało już wyraz swojemu rozczarowaniu nieprzyjazną polityką koncernu. Konflikt ten toczy się na wielu płaszczyznach, od gorących dyskusji w internecie po poważniejsze działania prawne.

Najbardziej zniechęceni użytkownicy nie zamierzają już dłużej godzić się na takie postępowanie producenta. Dlaczego drukarki HP są blokowane dla zamienników to pytanie, na które oczekują satysfakcjonującej odpowiedzi. Ich zdaniem, takie praktyki naruszają podstawowe prawa konsumenckie i zmuszają do akceptowania narzuconych warunków.

Pozew zbiorowy użytkowników i zarzut monopolistycznej praktyki

Wiele osób posunęło się już do sformułowania zarzutów wobec firmy HP i złożenia pozwu zbiorowego. Domagają się w nim odszkodowania za zakup bezużytecznych tuszy innych firm, po tym jak drukarka HP się blokuje dla alternatywnych materiałów. To efekt zaktualizowanego oprogramowania urządzeń, które uniemożliwia korzystanie z zamienników.

W opinii użytkowników, działania te są równoznaczne z monopolem HP na rynku materiałów eksploatacyjnych. Amerykański producent ma bowiem wymusić na konsumentach zakup droższych, oryginalnych tuszy i tonerów do swoich drukarek. Przy okazji koncern miał też podwyższyć ceny tych produktów, co dodatkowo zaostrzyło konflikt.

Składający pozew zarzucają, że nigdy nie godzili się na zakup drukarki działającej wyłącznie z oryginalnymi wkładami HP. Ich zdaniem, firma naruszyła w ten sposób podstawowe prawa konsumenckie i wprowadziła klientów w błąd co do rzeczywistych możliwości sprzętu.

 • Użytkownicy chcą uzyskać odszkodowanie za poniesione straty
 • Domagają się też zmiany polityki firmy HP w kwestii blokowania zamienników
 • Sprawę może rozstrzygnąć dopiero wyrok sądowy i zdecydowana postawa konsumentów

Czytaj więcej: Co się dzieje z RTX 4090? Serwisant ujawnia przyczynę

Kontrowersje wokół polityki firmy i odpowiedź producenta

Zdjęcie Konflikt użytkowników z HP. Firma zamyka drukarki?

Firma HP broni się twierdząc, że jej drukarki są zaprojektowane tylko do działania z oryginalnymi tuszami i tonerami tego producenta. Argumenty te nie przekonują jednak wielu użytkowników. Ich zdaniem, HP świadomie stosuje blokowanie drukarek dla zamienników materiałów eksploatacyjnych, aby w ten sposób wymuszać na klientach drogie zakupy.

Kontrowersyjna polityka HP w tej kwestii nie jest zresztą żadną tajemnicą. Byli prezesi firmy otwarcie przyznawali, że zmuszanie konsumentów do kupowania oryginalnych tuszy i tonerów jest celowym działaniem wpisującym się w model biznesowy koncernu. Takie podejście spotyka się jednak z coraz większą falą krytyki.

Wielu klientów zwraca uwagę, że dzisiejsze drukarki HP blokowane przez firmę to sprzęt, którego nie da się w pełni wykorzystać. Z tego powodu niektórzy decydują się nawet na przejście do konkurencji, oferującej korzystniejsze warunki i bardziej partnerskie relacje z użytkownikami. Spór ten pokazuje, jak ważne są dziś dobre praktyki biznesowe i szacunek dla praw konsumenckich.

 • HP broni się twierdząc, że urządzenia są przystosowane tylko do oryginalnych materiałów
 • Koncern ma jednak przyznawać, że celowo wymusza zakupy drogich tuszy i tonerów
 • Wizerunek firmy mocno cierpi przez kontrowersyjne praktyki biznesowe

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak Przyspieszyć Poród w The Sims 4: Sekrety Kodów na Przyspieszenie Ciąży i Porodu
 2. Czy kamera solarna z akumulatorem za 499 zł to dobry zakup? Recenzja modelu Foscam B4
 3. Kontroler do Laptopa: Bezprzewodowy Pad PC, Gamepad, Bluetooth - idealny do gier komputerowych
 4. Procesory Ranking Laptop - Odkryj Najlepsze Ranking CPU Laptopy i Procesorów w Laptopach 2020
 5. Nowa karta graficzna GeForce Nvidia, konkurencja w tanim segmencie!
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Patryk Malinowski
Patryk Malinowski

Jako analityk rynku gier wideo omawiam najnowsze trendy, wyniki sprzedaży i kierunki, w których zmierza branża growa. Przewiduję także, które tytuły i konsole odniosą największy sukces.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły