Przywódcy frakcji

, , , , , , , , ,

Inkwizytor MendozaGłównodowodzący sił inkwizycji. Podczas Mrocznej Fali w imieniu króla przybywa na Farangę, gdzie dowiedziawszy się o wyłaniających się znikąd świątyniach i innych anomaliach związanych z Mroczną Falą osiada i zaczyna zgłębiać wszelkie aspekty ostatnich wydarzeń. Jako zwierznich króla podporządkował sobie życie  codzienne całej wyspy, przepędzając poprzednie władze miasta i zamykając społeczeństwo w porcie, sam osiadając w Wulkanicznej Twierdzy, gdzie magowie są zmuszeni akceptować jego obecność i działania. Tylko garstka ludzi jest w stanie akceptować ‘rządy’ Mendozy i działania. Inkwizytor pokazuje się nam od najgorszej strony, surowy, oschły, wyniosły, dążący do celu bez względu na wszystko. Od czasu, gdy posiadł monokl jego charakter uległ zmianie. Jaki był wcześniej? Tylko jedna osoba to wie…

 

Don EstebanCharyzmatyczny przywódca bandytów osiadłych w ruinach na okolicznych bagnach. Dawny gubernator miasta, który pomimo ostatnich wydarzeń cały czas uznaje się za władającego miastem. Jako ten ‘dobry’ cały czas posiada poparcie przede wszystkim kupców, a t akże każdego szarego obywatela zamknitęgo w obrębie miasta. Z wielkim zaangażowaniem grabi wyrosłe spod ziemi świątynie twierdząc, że złoto będzie punktem wyjścia do odzyskania miasta. Choć sam uchodzi za silnego i zdeterminowanego człowieka, który zna swój cel w życiu, przez niektórych bandytów postrzegany jest za dowódcę, który nie ma pomysłu na to co dalej, a samo osiadnięcie na bagnach jako chybiony pomysł. Będąc przywódcą bandytów do swojej kwatery dostęp mają tylko najbardziej zaufani ludzi, ale też nie zawsze.

 

IgnatiusNajwyższy przedstawiciel magów i opat całej Wulkanicznej Twierdzy. Jego oczy przez całe życie widziały na tyle dużo by teraz mogły być zwierciadłem wielce ogromnej wiedzy arcymaga i umiejętności, którymi dysponuje. Ze stoickim spokojem potrafi przyjąć każdą wiadomość, od najlepszej jaką można by było usłyszeć do tej najgorszej. Jako główny cel postawił sobie obronę „Świętego Płomienia”. Choć jest zarządcą Wulkanicznej Twierdzy to jego rola po przybyciu Inkwizytora ucierpiała, gdy ten rościł sobie prawo do stacjonowania w Klasztorze i szkolenia tam kolejnych rekrutów. Włada doskonale magią kryształu ognia.

 

 

Dodaj komentarz