Risen 2 – Solucja

Solucja Risen 2 to opis fabuły w formie „opowieści”. Przygodę podzieliliśmy na poszczególne lokacje, tekst dotyczy tylko wątku głównego.

Caldera

Przygodę zaczynamy w naszym własnym jednopokojowym mieszkaniu. Naszą codzienną libację przerywa Juan, który informuje nas o tym, że na szczycie wieży czeka na nas komendant Carlos. Zabieramy z pomieszczenia wszystko co nadaje się jeszcze do użytku i wychodzimy. Idziemy schodami po prawej w kierunku wierzy. Komendant Carlos wskazuje na okręt płynący w stronę miasta, który zostaje zaatakowany. Dostajemy rozkaz udania się na plażę i sprawdzenia czy ktoś ocalał. Schodzimy na dół i udajemy się w stronę bramy. Juan, żołnierz strzegący bramy nie przepuści nas jeśli nie wyposażymy się w jakąś broń. Na plaży spotykamy naszą dawną znajomą Patty, która walczy o życie z piaskowymi diabłami. Po pokonaniu stworów i krótkiej rozmowie udajemy się z Patty do Carlosa. Dowiadujemy się, że Krakena można pokonać pewną bronią, którą szuka Gregorius Stalowobrody, ojciec Patty. Problem w tym, że piraci są skłóceni i walczą między sobą. Patty wspomina też, że jej ojciec jest teraz na wyspie zwanej Tacarigua, na którą wypływać ma Czarna Betty z więźniami. Carlos załatwi nam wstęp na statek, a my mamy przemyśleć całą sytuację.

Po tym jak Patty zasypia udajemy się z powrotem do Carlosa, który właśnie rozmawia z Sebastiano. Gdy wyjdzie Carlos wyjaśnia nam plan działania. Mamy udać się z Patty na Takariguę jako robotnik i zdobyć zaufanie piratów. Aby ułatwić nam to zadanie zostajemy oficjalnie wyrzuceni z oddziałów Inkwizycji i jedynie Sebastiano będzie wiedział o prawdziwym celu misji. Nie możemy także nikomu wyjawić celu naszej misji, gdyż może się okazać, że dana osoba współpracuje z piratami. Nie możemy ufać nikomu. Po zdobyciu broni, którą można pokonać Krakena mamy niezwłocznie powrócić na Calderę.

Po rozmowie z Carlosem wracamy do Patty i wspólnie udajemy się na Czarną Betty. Na pokładzie informujemy Sebastiano, że możemy już wypływać na Tacariguę.

Dodaj komentarz