Risen Gothic PL wydany!

W czerwcu niemiecki użytkownik Colletior opublikował na World of Risen modyfikację Risen Gothic. Jest to mod do Risen dodający elementy, które sprowadzają ducha serii Gothic.

Krótko mówiąc, niepopularna, ale obowiązkowa dla każdego fana Gothic, posiadającego „spadkobiercę” tej serii, pozycja.

Chcesz stanąć w szranki z kretoszczurami dzierżąc Krash Pacha? A może zabijać te pamiętne, brązowe wilki z starą, dobrą twarzą i zbroją strażnika? Do tego to wszystko w grze twórców serii Gothic?

Od teraz jest to możliwe! Znany z pewnością wielu z was RobeN przygotował polską wersję Risen Gothic, a my ją właśnie wydajemy!

Pobierz!

Instrukcja instalacji:

Pobierz i rozpakuj risenmod.rar. Dekompresja wymaga programu obsługującego archiwa RAR (7zip, WinRAR).

Upewnij się, że:

  • posiadasz grę Risen w polskiej wersji językowej z polskim patchem 1.10
  • nie masz zainstalowanych żadnych modów (także dotyczy to tych z ModStartera)

Teraz zobaczysz cztery pliki CMD. „Set Up Crawler Armor” daje ci zbroję z płytek pełzacza, a „Set Up Gothic Controls” powoduje zmianę sterowania na typowe dla G1 i G2. Pozostałe dwa, z „Remove” i „Revert” służą kolejno usunięciu i przywróceniu zmian, które wprowadzają powyższe pliki.

Przedostatni krok polega na wejściu w foldery „bin1” i „bin2” oraz wybranie z nich bardziej atrakcyjnego obrazka. Jeśli już się zdecydujesz, skopiuj go i wklej do głównego folderu z Risen (przeważnie C:Program FilesDeep SilverRisen).

Teraz wejdź w folder „data”, zaznacz i skopiuj jego zawartość. Otwórz drugi folder „data”, który znajdziesz w głównym katalogu gry Risen. Teraz wklej zawartość schowka. To wszystko!

Zobacz galerię screenów

Podziel się wrażeniami

Życzymy wspaniałych doświadczeń, niech duch Gothica będzie z Wami!

Dodaj komentarz