Wizyta w siedzibie Piranha Bytes

Niemiecki magazyn Gamestar przygotował dla swych czytelników krótką relację video z wizyty w siedzibie studia Piranha Bytes. Przewodnikiem jest dobrze znany fanom Björn Pankratz. Co prawda film nie doczekał się jeszcze jakiegokolwiek tłumaczenia (nawet na j. angielski), ale możemy przyjrzeć się z bliska pracy poszczególnych osób. Przy okazji warto rzucić okiem na pokaźną kolekcję różnorakich akcesoriów z poprzednich gier Piranha Bytes.

8 przemyśleń nt. „Wizyta w siedzibie Piranha Bytes

  1. Przed premierą Risen 2 był podobny filmik: https://www.youtube.com/watch?v=wCVqLJJCf7A
    Widać, że ekipa się nieco powiększyła i odmłodziła. Philip Krause ściął dredy, a Michael Hoge chyba rzeczywiście odszedł od PB, bo nigdzie go nie widać. Wpłynie to oczywiście na to jaki klimat będzie miał Risen 3. Inna ekipa, inne inspiracje, chyba nie ma nawet co czekać na remake Gothica albo powrót do serii. Może nawet tak będzie lepiej.

  2. Czy będzie lepiej? Kto wie… Jedno jest pewne, nie będzie już gier podobnych do G1\G2. Jest dokładnie tak, jak powiedziałeś: inna ekipa, inne inspiracje, inne podejście do tworzenia gier. Dlatego też jestem zdania, że Gothic powinien świecić legendarnym blaskiem i tkwić w pamięci miłośnikom gatunku; natomiast wszelakie kontynuacje nie są wskazane. Nikt nie jest w stanie stworzyć wiarygodnej kontynuacji tej serii.

  3. Może PB będzie robić swojego mass effecta 😀 albo coś na wzór Deus Ex lub coś klimatem zbliżonego do Cyberpunk 2077.Kiedyś czytałem że PB na początku chciało zrobić jakąś futurystyczną grę która byłaby połączeniem System Shocka 2 i Deus Ex’a.

Dodaj komentarz