Triumf Piranha Bytes na targach w Kolonii

W miniony weekend Piranha Bytes gościli na niemieckich targach RPC (Role Play Convention) w Kolonii. Przyjęcie okazało się na tyle szczęśliwe, że nadchodząca gra Piranii zdobyła nagrodę za „najbardziej obiecującą produkcję”. Podczas wydarzenia rozdano wiele koszulek i pokazano obiecany gameplay. Niestety materiał nie trafił (przynajmniej na razie) do szerszej publiczności, gdyż na prezentacji obowiązywał zakaz kamerowania.

3Eh72Cv

Przeprowadzono również krótkie wywiady z Bjoernem Pankratzem oraz Haraldem Ikenem. Dzięki uprzejmości jednego z użytkowników WoR streścimy ich wypowiedzi:

Bjorn Pankratz powiedział, że włożyli wiele czasu, by dopracować Risen 3 w kwestii technicznej. Sama gra natomiast, jest zdrową mieszanką tego, co twórcy mieli na myśli oraz tego, o co prosili fani. Ponadto Risen 3 będzię najbardziej rozbudowaną grą pod względem dialogów ze wszystkich poprzednich gier studia.

Harald Iken mówił o rzeczach, które zostały poprawione względem Risen 2. Twierdzi, że udało im się stworzyć realistyczny i nieliniowy świat, w którym jest wiele do zwiedzania (jak w Gothic). Stwierdził, że tych elementów brakowało w Risen 2 i teraz będzie inaczej. Zmiany dotknęły również system walki, który stał się bardziej płynny i dodano możliwość blokowania ciosów potworów.

4 przemyślenia nt. „Triumf Piranha Bytes na targach w Kolonii

 1. Nietypowa polityka ze strony Deep Silver. Niektórzy wydawcy publikują gameplay z gry nawet 2 lata przed jej premierą.
  Tutaj mamy do czynienia z grywalną grą, w którą mogła zagrać przypadkowa osoba obecna na RPC. I tak nam nic nie pokazują.
  Wielka tajemnica, mimo że premiera gry jest naprawdę bliska. Cóż, jeśli mam się w tym doszukiwać plusów to na pewno jest to większe zaskoczenie przy pierwszym uruchomieniu gry. Pytanie tylko: czy pozytywne?

  PS. Blokowanie ciosów potworów było już możliwe w Risen 2 – wystarczyło pobrać najnowszą aktualizację przez Steama.

 2. Poprzeglądałem sobie forum na World of Risen i co nieco się dowiedziałem. Wg mnie zakaz filmowania to nieco dziwna decyzja, tym bardziej, że do premiery pozostały 3 miesiące. Świat będzie podzielony na wyspy podobnie jak to miało miejsce w Risen 2. Na risen2.ru ktoś napisał, iż wyglądają one jak nieco ulepszone wyspy z „dwójki”, taki swoisty remake. Niby eksploracja ma być ciekawsza niż w Gothicach, wg twórców, ale śmiem wątpić. Sporo osób narzeka na brak większej otwartości świata. Nie wiadomo też jak się mają do tego zapowiedzi Piranii, iż świat w Risen 3 będzie większy od tego w Gothic 3. Osobiście wolałbym solidny kawał kontynentu, tak jak to było właśnie w G3, ewentualnie podzielony na 3-4 części.
  Tutaj można zobaczyć fragment (a może to cała mapa?) mapy wyspy Taranis: http://i.imgur.com/hc5aVDo.jpg?1
  Po lewej jest oryginał, po prawej propozycja jednego z użytkowników WoR, który skały zastępuje laskiem i polami. Ta druga propozycja o wiele bardziej mi się podoba. Jest po prostu klimatyczna, zresztą podobnie świat wyglądał w Gothic II czy pierwszym Risenie. Wygląda jednak na to, iż znowu dostaniemy małe mapki pokryte w 30% (co najmniej) górami, jak to miało miejsce w Risen 2…
  Póki co nie widać na screenach jakiejś większej osady, na wzór Khorinis. Kilkoro graczy wspominało też o szwankującej AI, braku reakcji niektórych bohaterów niezależnych przy wchodzeniu do chat, czy niedopracowanej rutynie NPC (kilka postaci w nocy, stoi w tym samym miejscu co za dnia), czyli będzie wyglądało to podobnie jak w poprzednich Risenach. Szkoda, liczyłem, że tym razem Piranie dopracują żywy świat tak jak w Gothicach.
  System walki nadal przypomina ten z Risen 2 z lekkimi usprawnieniami co chyba nie jest jakąś dobrą rekomendacją. Znowu muszę przytoczyć Gothiki, gdzie pomimo prostoty walczyło się dość przyjemnie.
  Michaela Hoge’a też nigdzie nie widać, wygląda na to, że za Risen 3 odpowiadają Björn i Jennifer Pankratz. Nie wiem czy to dobry kierunek…
  PS Niedawno miała miejsce premiera Złotych Wrót: http://www.zlotewrota.org/
  Nie wiedziałem czy zamieścić to jako newsa, bo to portal o Risenie, ale myślę, że chyba warto, wszak fani Risena to fani Gothica. Poza tym „Złote wrota” chyba bardziej zbliżą się do klimatu Sagi Gothic, niż Risen 3, niestety.

Dodaj komentarz