Risen 3 to ostatnia część serii!

Wiemy to już przed premierą. Nie będzie Risen 4. Chociaż dla wielu z środowiska fanów gier PB, to dobra wiadomość, bo szansa na nową część Gothica.

Jak donosi World of Risen, w pierwszej minucie gameplayu z RPC (o którym mowa w poprzednim newsie), Bjoern Pankratz mówi krótko, że Risen 3: Władcy tytanów to ostatnia część serii.risen3tokoniecbybjorn

Co dalej? Nowa seria lub powrót do uniwersum Gothica? Dowiemy się tego prawdopodobnie dopiero za kilka lat. Jeśli Deep Silver utrzyma swoją politykę późnego informowania, najprawdopodobniej zostaniemy zaskoczeni kilka miesięcy przed wydaniem gry.

Po prostu bądźmy cierpliwi! Raczej na pewno dowiemy się tego w tym dziesięcioleciu 🙂

P.S. Jeśli kogoś to interesuje, mimo zakończenia serii Risen, Risen Info po premierze R3 będzie dalej istniało i informowało o nowej grze PB, a jeśli dowiemy się już co to za seria – wrócimy z nowym wortalem.

22 przemyślenia nt. „Risen 3 to ostatnia część serii!

 1. Piranha ma chęci do powrotu marki Gothic (nawet gdyby był to remake). Problemem są raczej pieniądze,
  nie mogą znaleźć wydawcy, który sfinansowałby prace nad grą. Odpowiada im współpraca z Deep Silver,
  a DS nie wykazuje zainteresowania serią Gothic. Tak jakby było to dla nich nieopłacalne.

  1. Więc trzeba było dawno napisać newsa 😛 Chwalenie się takimi rzeczami na wortalu współtworzonym przez Was to naprawdę nie powód do dumy 😀 To tak jakbyś na wiki pisał, że czytałeś coś w encyklopedii 😀

 2. eee Risen to osobna marka i historia. Po Risen 3 będzie nowa gra z nową historią, gothica nie zrobią a wiecie czemu? Nordic game ma prawo wydać tą grę jako pierwszą…. TAAAAAAAAAAAAAAAKKKKKKKKKKKKKKK, niestety mają to w dokumentach. Tak to prawda.

 3. News ten jest z czerwca, gdy niemiecka i austriacka prasa podawały błędne informacje na temat zaistniałej sytuacji. PB w lipcu pisali o tym na swojej oficjalnej stronie:
  „Regarding the rights to the “GOTHIC” series, statements and incorrect reports have been published by the German and Austrian press. Pluto 13 GmbH has to clarify on this matter:
  Specific rights to already or yet to be published games of the “GOTHIC” series were contractually granted to JoWooD Productions Software AG, Austria. The same applies to usage of the trademark “GOTHIC”. These contracts are extensive and confidential.
  Claims that all rights to all future games of the GOTHIC series have been exclusively granted to any company are definitely wrong.”

  Podkreślam, informacje z czerwca 2007 roku są nieprawdziwe.

 4. Jeśli chodzi o kolejne projekty PB to kompletnie nowa seria w ogóle nie mająca związku z poprzednimi grami jest chyba najlepszym wyjściem. To po prostu już nie jest już ta sama ekipa, która dała nam świetną serię Gothic. Może za bardzo oglądają się za grami AAA, może doszli nowi ludzie, którzy inspirację czerpią z innych gier, a może za bardzo chcą przypodobać się graczom zza oceanu? Jaki by nie był powód, jasne jest, że Riseny to już nie to samo. Jeszcze pierwsza część jeśli o mechanikę chodzi dawała radę, choć jeśli o fabułę i lore chodzi to nie były tak ciekawe i wiarygodne jak Gothiki.
  Wiemy też o odejściu Kaia Rosenkranza po wydaniu Risen 1, a Michael Hoge też chyba nie bierze udziału przy tworzeniu Risen 3. To też mogło wpłynąć na to, iż w ostatnich grach PB czegoś brakuje.

  PS. Zajrzyjcie do newsów: „Risen 3 – gameplay z RPC” albo „Triumf Piranha Bytes na targach w Kolonii”, bo napisałem dość długie posty (w obu tematach mniej więcej to samo) z linkami, nie widać, że jakieś doszły, bo nie zostały zatwierdzone przez moderację.

 5. Jeśli chodzi o twórczość KaiRo:
  ich habe Piranha Bytes 2009 verlassen. Risen 1 war das letzte Spiel mit Musik von mir, und auch an Risen 3 bin ich musikalisch nicht beteiligt. Aber es kribbelt mir schon wieder in den Fingern und ich mache demnächst mal wieder was Musikalisches
  – napisał Kai Rosenkranz na swoim oficjalnym profilu na Facebooku

 6. Risen 3 wyszedł a ja słyszałem że Piriania Bytes pracuje nad 5 odsłonom gothic a jak ty piszesz że nie będzie risen 4 to odrazy mowie nic jeszcze nie wiadomo morze jak stwożom gothic 5 to Pirania Bytes zacznie prace nad 4 odsłonom risen wienc może stworzom risen 4 🙂
  😀 wienc lepiej nie mówić co będzie kiedyś a lepiej mówić to będzie teraz wienc może stworzom risen 4 a może nie stwożom ale jednak mam nadzieje że stwożom bo gothic i risen to moja ulubiona gra RPG 🙂 wienc czekam na gothic 5 a potem mam nadzieje że stworzom i będzie wiadomo że zaczęli tworzyć 🙂 pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz