Risen 3 z możliwością pływania!

Jak od samego ogłoszenia gry (czyli kilku miesięcy) wiemy, Risen 3 ma być powrotem do korzeni z których wywodzą się gry PB. Krótko mówiąc, korzeniem jest seria Gothic, zwłaszcza 2 pierwsze części.

Kolejny raz dostajemy potwierdzenie ze to nie byly czcze slowa – w R3 będzie można pływać niczym w wszystkich grach z serii Gothic, a ponadto, niczym w tych uważanych przez większość za najlepsze – będziemy mogli także nurkować!

risen3plywaniekwiecien21

Brakowało Wam tego?

10 przemyśleń nt. „Risen 3 z możliwością pływania!

  1. Oby mapki były spore i nie tak liniowe jak w Risen 2. Niby świat ma być większy od tego w Gothic 3, ale ma być podzielony na 7 regionów. Wolałbym 3-4 duże regiony, tak jak to było w G2: NK, gdzie każda mapa to był spory kawałek świata: Khorinis i okolice, Górnicza Dolina, Jarkendar.

  2. „podzielony na 7 regionów” Chwila tutaj chyba wyszła na jaw jakaś nadinterpretacja, w grze będzie 7 STREF KLIMATYCZNYCH. Natomiast świat będzie podzielony na parę bardzo dużych wysp (oraz naście mniejszych,dodatkowych pod eksplorację) między którymi zobaczymy ekran loadingu jak w Risen 2, z tą różnicą że teraz podczas takiej „podróży” możemy znaleść np. skarb (niestety nie wiem jak się to ma do tego, że w R3 mamy osobiście kierować statkiem) Reasumując konstrukcja świata przypomina R2. Jednak teraz wysp jest o wiele więcej (razem składa się to na świat większy niż w G3) oraz są one od razu WSZYSTKIE dostępne pod eksplorację (a więc statek dostaniemy od razu?) nota bene tym razem sami pokierujemy statkiem by dostać się na jakąś wyspę.W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie by wpierw wykonać zadania poboczne a pózniej zająć się linią fabularną.

    1. Właśnie szukałem tego artykułu i nie mogę znaleść, pisało tam że twórcy chcieli sie pożegnać ze starymi platformami (360, ps3) dlatego nie robili gry na nowym silniku, nastepna bedzie na nowym i juz na najnowsze generacje. Dlatego można myśleć że zaskoczą nas gothiciem albo Risenem na miare najlepszej gry 2016 ;D

  3. Nie rozumiem, czemu tak wszyscy są zawiedzeni „to nie nazywa się gothic”, kiedy gra jest właściwie identyczna i prawdopodobnie dzieje się w tym samym świecie kilkadziesiąt/kilkaset lat pozniej (założe się, ze zostanie to wyjaśnione w Risen 3). Ludzie, na litość, będziecie mieli nawet scierwojady. A walkowanie dalej tych samych postaci (diego,gorn,Lester,milten,pierwszy bezimienny) nie wyjdzie. Historia tych postaci została zakończona w G3. Co wychodzi z prob nekromancji wątku widzieliśmy juz w ZB i Arcanii. Wystarczy. Następny Gothic wiec bylby historia innych postaci, może nawet w innych czasach/świecie. Wiec… Właściwie co za różnica czy gra wychodzi pod tytułem gothic czy risen? Ważne ze dostaniemy ok 50 godzin swojskiej topornosci i przyjemnej nostalgii:)

Dodaj komentarz