Premiera Risen 3 na PS4 i wersja 64-bitowa na PC

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami 21 sierpnia ma miejsce premiera Risen 3: Władcy tytanów na PlayStation 4. Jak oświadcza polski dystrybutor:

risen_3_ps4_playstation_okladka_cover

Cenega, partner dystrybucyjny Deep Silver w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech informuje, że dziś do sprzedaży trafiła gra Risen 3: Władcy Tytanów – Edycja Rozszerzona (Risen 3: Titan Lords – Enhanced Edition). Nowa wersja gry ze słynnej serii RPG firmy Piranha Bytes została przygotowana na konsolę PlayStation®4 i dostępna jest w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej.

Risen 3: Władcy Tytanów – Edycja Rozszerzona to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników przygody i eksploracji. Wydanie zawiera wszystkie opublikowane do tej pory aktualizacje oraz dodatki, a poziom grafiki będzie można porównać do ustawień „Ultra” z premiery na PC. Dodatkowo, Risen 3 na PlayStation®4 zawiera wiele usprawnień:

  • Jeszcze wyższa rozdzielczość,
  • Urozmaicenie dynamicznego cyklu dobowego o nowe efekty dnia i nocy,
  • Głębia ostrości bokeh,
  • Efekt Bloom (HDR)

Po tym PRowym tekście, warto wspomnieć, że w serwisie agregującym recenzje – metacritic.com, na ten moment pojawiły się dwie opinie. Dwie dosyć skrajne – 75/100 oraz 10/100. Czekamy na więcej.

Po lekturze tej drugiej, z serwis destructoid.com, okazuje się że Risen 3: Władcy tytanów – Edycja rozszerzona nie doczeka się jednak miana najlepszej wersji konsolowej wśród gier PB – recenzja koncentruje się na opisie bugów jakie znalazł autor. Łatka nieudanych portów konsolowych pozostanie więc przypięta do serii Risen już permamentnie. Trzymamy kciuki za szybkie dostarczenie patchy, to jednak nie zmieni już ponownie rozlanego mleka. A szkoda – miało być tak pięknie.

10494470_10154328202255603_1545348364429410250_o

Na osłodę informujemy, że nie musimy nabywać wersji PS4 aby cieszyć się tymi zmianami i przy okazji sprawdzać, czy hejtujący grę redaktorzy wykonują swoją pracę rzetelnie – Deep Silver opublikował informację na Steam, że posiadacze 64-bitowych systemów operacyjnych otrzymali wszystkie te zmiany w darmowej łatce. Patch powinien zaaplikować się automatycznie.

Tymczasem mamy nadzieję, że ten miły gest nie będzie ostatnim ruchem wykonanym w stronę serii Risen – oraz, że ELEX będzie tą grą PB, która przerwie pasmo nieszczęść wersji konsolowych. Mimo obiecujących zapowiedzi tak nie jest – a na pewno tak nie jest zdaniem opiniotwórczych serwisów pokroju destructoid.com, które stawiają kolejny raz na konsolowej wersji gry Piranha Bytes ogromny krzyżyk.

Dodaj komentarz