Oficjalne ogłoszenie i start strony Risen 3

I nadeszła ta chwila! Risen 3: Titan Lords został oficjalnie ogłoszony przez wydawcę, Deep Silver.

Risen3_Logo_fin_small_72dpi

Ostateczne logo wygląda nieco lepiej niż te z wycieku, nieprawdaż? Tekst oficjalnego oświadczenia wnoszącego nowe informacje (z odrobinką spoilerów) i nie tylko – w rozwinięciu newsa.

Piranha Bytes wraca do korzeni wraz z klasycznym RPG.

Piranha Bytes, twórcy Gothic i RIsen, wracają do swoich początków  z nowym, klasycznym RPG. Risen 3: Titan Lords wciąga gracza do ręcznie stworzonego świata pełnego topornego wdzięku, gdzie każda decyzja zmienia bieg historii. Premiera Risen 3: Titan Lords jest planowana na sierpień 2014 r. na system gier i rozrywki Xbox 360 od Microsoft i na komputerowy system rozrywki PlayStation®3 jak również i na Windows PC.

Kluczowym elementem kultowej serii Gothic jak i Risen jest żywy świat i swoboda w jego eksploracji. Świat Risen 3: Titan Lords będzie zróżnicowany, autentyczny i pełen życia, dostarczając graczowi autentyczne wrażenia klasycznego RPG.

„Tak jak stolarz ręcznie wykonuje mebel, my łączymy fabułę, postacie i krajobraz tak, aby wszystko pasowało i dajemy graczowi możliwość odkrywania tego wszystkiego. Możesz używać i znajdować rzeczy, których inni nie zdobędą. Eksploracja jest trzonem naszej gry.”, mówi Bjoern Pankratz, kierownik projektu z Piranha Bytes.

Świat Risen 3 jest opuszczony przez wszystkich bogów i cierpi przez wojny tytanów, podczas gdy nowe zagrożenie wynurza się spod ziemi. Młody wojownik zostaje zaatakowany przez cienie i pozbawiony duszy. Wyrusza, aby odzyskać to, co stracił, otoczony ciemnością rozprzestrzeniającą się po całym świecie. Wygnani magowie mogą być potężnymi sprzymierzeńcami w jego misji. Aby uzyskać ich pomoc, musi znaleźć schronienie w sanktuarium magów na Taranis, zwanym również wyspą gromów. Osłaniani przez strażników magowie szukają w kopalniach Taranis kryształów wypełnionych magią. Czy gracz dołączy do strażników, aby skontaktować się z magami? A może wybierze jedną z pozostałych gildii w Risen 3, aby osiągnąć swoje cele?

Official Website: http://risen3.deepsilver.com
Facebook: www.facebook.com/risengame
Twitter: www.twitter.com/deepsilver

Tłumaczone z angielskiego oświadczenia.

Risen 3 jest pierwszą, tak późno w stosunku do daty premiery ogłoszoną grą PB. Tempo kampanii reklamowej będzie zapewne zawrotne. Ruszyła też już strona internetowa risen3.deepsilver.com.

stronarisen3ds

Po wciśnięciu przycisku Fansite Kit, pobierzecie paczkę zawierającą oprócz znanych już screenów i artworków, 10 awatarów w różnych rozmiarach i kilka plików z wieloma elementami interfejsu nowej gry PB. Patrząc na nie i na oficjalną stronę, można już sobie wyrobić zdanie o stylu GUI.

podgladawatarowr3

Zaś na deser – panoramiczny screen z gry zdobyty przez kolegów z risen2.ru.

risen3_screen_area

Dodaj komentarz