Dwa kolejne potwory w bestiariuszu Risen 3

Mogilny pająk tropikalny

Pająki obawiają się wielu ludzi, ale te okazy są naprawdę przerażające. Ten wielki pająk tropikalny z pewnością zasłużył sobie na taką nazwę, osiągając wzrost 2-3 metrów (6,5-10 stóp). Ich mottem jest: jeżeli jesteś mniejszy ode mnie, spróbuję cię zjeść.

Ze względu na ich ciemny kolor oraz fakt, że ci trudni przeciwnicy zamieszkują głównie jaskinie, zwykle są odnajdywane bardzo późno. Niektórzy podróżnicy mogą powiedzieć, że zbyt późno… Znajdują się one wyżej w hierarchii pająków, niż normalne pająki tropikalne, które są również bardzo nieprzyjemnymi stworzeniami. Podczas walki, trzeba uważać na podstępne ataki pajęczych nóg.

LPFvvoX

Smoczy zębacz

Jeśli mowa o smoczym zębaczu, w imieniu tkwi wróżba. Jedno spojrzenie na tą szybką i mocną bestię i nie masz problemów z wyobrażeniem sobie jej bardzo ostrych zębów i pazurów odpruwających świeże mięso od twych kości. I często, te zwinne drapieżniki nie występują pojedynczo, lecz polują w grupach do 3 osobników.

Dzięki wysokości około 2 metrów (6,5 stóp), jego szczęka zamyka się szybciej na głowie ofiary, niż ktokolwiek mógłby chcieć. Smoczy zębacz nie musi nagle pojawiać się przed obliczem bohatera – potrafi skoczyć na niego z większej odległości bez najmniejszych problemów.

ixsVJL2

Dodaj komentarz