Cenega wyda Risen 3: Władcy tytanów na PlayStation 4 – po polsku!

risen_3_ps4_playstation_okladka_coverZgodnie z podaną informacją prasową, firma Cenega, czyli wydawca serii Risen wbrew wcześniejszym przewidywaniom, wyda edycję rozszerzoną Risen 3: Władcy tytanów na PlayStation 4 – i do tego tak jak na PC, w polskiej wersji językowej!

Dzień premiery został ustalony na 21 sierpnia – ponad rok po premierze wersji oryginalnej. Cena sugerowana to 169,99 zł – grę będzie można jednak dostać z pewnością taniej, ale i tak jest to wartość niższa niż standardowa cena nowych gier na tą platformę. Nie ma to jednak być zwykły port – produkcja doczeka się wielu poprawek pod względem graficznym, czyli w tym aspekcie, który w recenzjach gier z serii Risen na konsole był mocno krytykowany.

Risen 3: Władcy Tytanów – Edycja Rozszerzona to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników przygody i eksploracji. Wydanie zawiera wszystkie opublikowane do tej pory aktualizacje oraz dodatki, a poziom grafiki będzie można porównać do ustawień „Ultra” z premiery na PC.

Gra zostanie wydana w jednej edycji wraz z wersjami czeską i węgierską, gdyż w tych krajach Cenega również jest wydawcą. To pozytywna wiadomość, gdyż w przypadku premierowych wersji na PS3Xbox 360 otrzymaliśmy wersję angielską – prawdopodobnie z przyczyn ekonomicznych, takich samych jak brak dubbingu.

Życzymy, aby tym razem polskiemu dystrybutorowi ten krok się zwrócił z nawiązką i jeżeli Cenega będzie wydawcą czy kolejnych produkcji PB z serii Risen, gdy ta będzie kontynuowana, czy najnowszej gry ELEX, otrzymamy pełną polską lokalizację na wszystkich platformach – oczywiście z możliwością wyboru wersji kinowych, dla tych którzy preferują rozgrywkę z angielskim dubbingiem.

Wraz z tym trzymamy kciuki za reedycję Risen 3: Władcy tytanów na PS4, bo jej jakość z pewnością przełoży się na satysfakcję wszystkich zaangażowanych podmiotów. Oby to była pierwsza gra z serii Risen na konsole, która zostanie ciepło przyjęta w wersji konsolowej. Szansę R3 ma, bo na tej platformie oferta gier RPG akcji jest ograniczona – z pierwszych recenzji, które pojawią się już za miesiąc, dowiemy się czy tak będzie.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz