Archiwa kategorii: Risen 3

Premiera Risen 3 na PS4 i wersja 64-bitowa na PC

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami 21 sierpnia ma miejsce premiera Risen 3: Władcy tytanów na PlayStation 4. Jak oświadcza polski dystrybutor:

risen_3_ps4_playstation_okladka_cover

Cenega, partner dystrybucyjny Deep Silver w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech informuje, że dziś do sprzedaży trafiła gra Risen 3: Władcy Tytanów – Edycja Rozszerzona (Risen 3: Titan Lords – Enhanced Edition). Nowa wersja gry ze słynnej serii RPG firmy Piranha Bytes została przygotowana na konsolę PlayStation®4 i dostępna jest w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej.

Risen 3: Władcy Tytanów – Edycja Rozszerzona to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników przygody i eksploracji. Wydanie zawiera wszystkie opublikowane do tej pory aktualizacje oraz dodatki, a poziom grafiki będzie można porównać do ustawień „Ultra” z premiery na PC. Dodatkowo, Risen 3 na PlayStation®4 zawiera wiele usprawnień:

 • Jeszcze wyższa rozdzielczość,
 • Urozmaicenie dynamicznego cyklu dobowego o nowe efekty dnia i nocy,
 • Głębia ostrości bokeh,
 • Efekt Bloom (HDR)

Po tym PRowym tekście, warto wspomnieć, że w serwisie agregującym recenzje – metacritic.com, na ten moment pojawiły się dwie opinie. Dwie dosyć skrajne – 75/100 oraz 10/100. Czekamy na więcej.

Po lekturze tej drugiej, z serwis destructoid.com, okazuje się że Risen 3: Władcy tytanów – Edycja rozszerzona nie doczeka się jednak miana najlepszej wersji konsolowej wśród gier PB – recenzja koncentruje się na opisie bugów jakie znalazł autor. Łatka nieudanych portów konsolowych pozostanie więc przypięta do serii Risen już permamentnie. Trzymamy kciuki za szybkie dostarczenie patchy, to jednak nie zmieni już ponownie rozlanego mleka. A szkoda – miało być tak pięknie.

10494470_10154328202255603_1545348364429410250_o

Na osłodę informujemy, że nie musimy nabywać wersji PS4 aby cieszyć się tymi zmianami i przy okazji sprawdzać, czy hejtujący grę redaktorzy wykonują swoją pracę rzetelnie – Deep Silver opublikował informację na Steam, że posiadacze 64-bitowych systemów operacyjnych otrzymali wszystkie te zmiany w darmowej łatce. Patch powinien zaaplikować się automatycznie.

Tymczasem mamy nadzieję, że ten miły gest nie będzie ostatnim ruchem wykonanym w stronę serii Risen – oraz, że ELEX będzie tą grą PB, która przerwie pasmo nieszczęść wersji konsolowych. Mimo obiecujących zapowiedzi tak nie jest – a na pewno tak nie jest zdaniem opiniotwórczych serwisów pokroju destructoid.com, które stawiają kolejny raz na konsolowej wersji gry Piranha Bytes ogromny krzyżyk.

Teaser Risen 3 na PlayStation 4

Już 21 sierpnia będzie miała miejsce premiera edycji rozszerzonej gry Risen 3: Władcy tytanów na konsolę PlayStation 4 – także w wersji polskiej, o czym niedawno informowaliśmy. Z tej okazji wydawca gry, Deep Silver, opublikował krótki teaser zachęcający do zakupu produkcji.

Materiał trwa 56 sekund i przedstawia zmontowane fragmenty rozgrywki wraz z hasłami reklamowymi. Nie jest to może szczyt epickości – niemniej R3 na PS4 życzymy jak największego sukcesu.

Cenega wyda Risen 3: Władcy tytanów na PlayStation 4 – po polsku!

risen_3_ps4_playstation_okladka_coverZgodnie z podaną informacją prasową, firma Cenega, czyli wydawca serii Risen wbrew wcześniejszym przewidywaniom, wyda edycję rozszerzoną Risen 3: Władcy tytanów na PlayStation 4 – i do tego tak jak na PC, w polskiej wersji językowej!

Dzień premiery został ustalony na 21 sierpnia – ponad rok po premierze wersji oryginalnej. Cena sugerowana to 169,99 zł – grę będzie można jednak dostać z pewnością taniej, ale i tak jest to wartość niższa niż standardowa cena nowych gier na tą platformę. Nie ma to jednak być zwykły port – produkcja doczeka się wielu poprawek pod względem graficznym, czyli w tym aspekcie, który w recenzjach gier z serii Risen na konsole był mocno krytykowany.

Risen 3: Władcy Tytanów – Edycja Rozszerzona to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników przygody i eksploracji. Wydanie zawiera wszystkie opublikowane do tej pory aktualizacje oraz dodatki, a poziom grafiki będzie można porównać do ustawień „Ultra” z premiery na PC.

Gra zostanie wydana w jednej edycji wraz z wersjami czeską i węgierską, gdyż w tych krajach Cenega również jest wydawcą. To pozytywna wiadomość, gdyż w przypadku premierowych wersji na PS3Xbox 360 otrzymaliśmy wersję angielską – prawdopodobnie z przyczyn ekonomicznych, takich samych jak brak dubbingu.

Życzymy, aby tym razem polskiemu dystrybutorowi ten krok się zwrócił z nawiązką i jeżeli Cenega będzie wydawcą czy kolejnych produkcji PB z serii Risen, gdy ta będzie kontynuowana, czy najnowszej gry ELEX, otrzymamy pełną polską lokalizację na wszystkich platformach – oczywiście z możliwością wyboru wersji kinowych, dla tych którzy preferują rozgrywkę z angielskim dubbingiem.

Wraz z tym trzymamy kciuki za reedycję Risen 3: Władcy tytanów na PS4, bo jej jakość z pewnością przełoży się na satysfakcję wszystkich zaangażowanych podmiotów. Oby to była pierwsza gra z serii Risen na konsole, która zostanie ciepło przyjęta w wersji konsolowej. Szansę R3 ma, bo na tej platformie oferta gier RPG akcji jest ograniczona – z pierwszych recenzji, które pojawią się już za miesiąc, dowiemy się czy tak będzie.

Informacja prasowa

Seria Risen mocno przeceniona na Steam

Dziś o 19 zostały przecenione następujące części serii Risen:

monstersummersale

 • Risen 2: Mroczne wody – 5 euro (ok. 20 zł)
  Risen 2: Mroczne wody Złota edycja – 7.5 euro (ok. 30 zł)
  Zestaw DLC do Risen 2: Mroczne wody – 6 euro (ok. 25 zł)
 • Risen 3: Władcy tytanów – 7.5 euro (ok. 30 zł)
  Risen 3: Władcy tytanów Wydanie Kompletne – 10 euro (ok. 40 zł)
  Zestaw DLC do Risen 3: Władcy tytanów – 6 euro (ok. 25 zł)
 • Risen Franchise Pack (zestaw wszystkich części serii i dodatków do nich) – 17.5 euro (ok 70 zł)

Trzeba przyznać, że jest to na prawdę spora przecena na Risen 3: Władcy tytanów, szczególnie jeśli spojrzeć na ceny innych gier na Steam.

PS. Cichaczem pierwszy Risen został wyłączony ze sprzedaży detalicznej i można go zakupić na Steam tylko w zestawie Risen Franchise Pack.