Wywiad z twórcami trailera Risen 2

Opierając się na relacjach, które powstały przy szeroko omawianym trailerze Dead Island, brytyjskie studio animacji Axis znów pracowało z Deep Silver, tym razem nad niedawno ujawnionym zwiastunem Risen 2: Dark Waters, gry tworzonej przez Piranha Bytes.

Risen 2 to sequel epickiego RPG Risen™. Gra rzuca gracza w świat, gdzie tytani niszczą świat i ludzkość znajduje się na skraju upadku.

Trailer został wyreżyserowany przez Wieka Luijkena, bohater próbuje zdobyć informacje od jednego z piratów zamieszkującego ten świat fantasy.

„Pracowaliśmy nad trailerem Dead Island, gdy Deep Silver zlecił nam stworzenie zwiastunu także dla Risen 2.” powiedział Richard Scott, producent wykonawczy w Axis.

„Nasze stosunki z zespołem Deep Silver są tak dobre, że dostaliśmy szansę złapania się na pokład ich innego projektu.” kontynuuje Scott.

Deep Silver wyraźnie zakomunikował zmianę charakteru bohatera i ogólnie świata w Risen 2, jednocześnie rozwijając oryginalne motywy, które przyczyniły się do popularności pierwszej części.

„Oryginalna gra wyróżniała się innym nastawieniem, w stosunku do pozostałych action RPG.” mówi Wiek Luijken, dyrektor Axis. „Nasi zleceniodawcy chcieli, aby trzymać się brutalności, realizmu oryginału i jednocześnie wpleść nowe wątki o piratach i magii, co jest zgodne z narracją.”

Luijken znając te kluczowe elementy stworzył opowieść, skupioną na postaci bohatera i wprowadził znane oraz nowe twarze, w celu prowadzenia akcji i intrygi.

„Chcieliśmy, aby widzowie zadawali sobie pytania po oglądnięciu zwiastunu.” kontynuuje Luijken. „Użycie magii to tylko chwila w całym trailerze, ale jest jego punktem kulminacyjnym. To podkreśla w oczach widza znaczenie magii w grze, ma powodować, że będzie się zastanawiał nad jej możliwościami wykorzystania.”

„Axis wykonało świetną pracę przy tym trailerze. Od początku współpracy idealnie rozumieli co chcemy przekazać tym zwiastunem.” skomentował Daniel Oberlerchner, starszy menedżer marki w Deep Silver. „Risen 2 nie jest tylko typowym RPG w świecie fantasy, wyróżnia go mroczna atmosfera i duża dawka brutalności, a Axis pięknie to pokazało.”

Wiek Luijken wykorzystał talent Savalasa do stworzenia oprawy dźwiękowej, który został już doceniony przy muzyce z trailera Dead Island.

„Spędziliśmy wspaniale czas z Deep Silver i innymi współpracownikami tak szybko po zakończeniu trailera Dead Island. Czekamy na powołanie nas do kolejnych projektów!” powiedział Debbie Ross, producent Axis.

O Axis

Axis jest wielokrotnie nagradzanym studiem animacji, z siedzibą w Glasgow, w Szkocji, specjalizującym się w tworzeniu najlepszych w animacji i efektów wizualnych do reklam, programów, filmów i rozrywki interaktywnej. Ostatnie produkcje na koncie studia to nagrodzony nagrodą BAFTA Colin and Cumberland dla BBC, nominowany do D&AD krótki film Codehunters dla MTV Asia i zwiastuny dla gier wideo, takich jak Crackdown 2, Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned, Singularity, Heavenly Sword, Crysis, Mass Effect 2, Spider-Man: Shattered Dimensions i Killzone 2.

Kontakt: Richard Scott +44 (0) 141 572 2802

Więcej informacji o Axis można znaleźć na stronie www.axisanimation.com

Dodaj komentarz