Risen 2 – zdradzamy szczegóły!

Przejdźmy do streszczenia zdradzonych dotychczas nowości. Silnie podkreślono, że Risen 2 będzie miał nową oprawę. Akcja gry rozwinie się w stronę regionów pirackich wysp, statków, skarbów. Świat gry jest podzielony na kilka wysp, więc zastosowano różne rodzaje krajobrazów, aby zwiększyć realizm gry. Mamy zobaczyć opcję żeglugi między wyspami. Jednak jeszcze nie wiemy, czy to my będziemy za sterem.

PC Games

Drugą, wielką nowością w całej historii gier PB jest broń palna. Pistolety, strzelby i armaty teraz dołączą do grona broni używalnych. Zmieni się także sprawa ubioru. Już w pierwszym Risenie zbroje nie wyglądały jak czołgi. Dostaniemy więcej normalnego ubioru. Dodatkowo, we wszystkich dotychczasowych grach PB zbroje były pełnymi zestawami. Teraz czapki, buty, rękawice, spodnie, bluzy będą pojedynczymi przedmiotami. Wszelkie kombinacje dozwolone.

Fabuła ma kontynuować historię pierwszej części. Znów kontrolujemy bezimiennym bohaterem, który rozpoczyna nową przygodę w mieście Caldera – ostatnim schronieniu przed tytanami. Plaga ta wciąż ciągnie się przez świat i niszczy go. W Calderze rządzi znajoma już graczom Inkwizycja. Drugą ważną frakcją w grze oczywiście są piraci. Spotkamy postaci pierwszego Risena. Na przykład Patty będzie szukać swojego ojca. Zadania mają być rozłożone bardziej równomiernie niż w poprzedniczce, co wpłynie na przedłużenie czasu zabawy i wykluczenie niedosytu.

Również od strony technicznej Risen dużo się zmienił. Na screenach widać wyraźną poprawę grafiki. Plastyczne postaci, wyraźniejsze tekstury, nowe kreacje potworów. Ponadto, jak zapowiadano wcześniej, używana jest technologia motion-capture w tworzeniu animacji. Teraz będą one rejestrowane z ruchu aktorów. Animacje twarzy – już nie ma sztywnych głów. Risen 2 to szczegółowa mimika.

To oczywiście nie cała zawartość ośmiostronnicowego artykułu – w środę poznamy jeszcze więcej szczegółów! Zostańcie z nami i nie zapomnijcie podzielić się opinią na forum albo w komentarzach! Era Risen 2 rozpoczęta :)!

Dodaj komentarz