Risen 2 – przedmioty jako bonusy

Już samo ogłoszenie DLC Wyspa skarbów było zdarzeniem kontrowersyjnym. W końcu dotąd żadna gra Piranha Bytes nie posiadała zawartości do pobrania. W końcu jednak wśród większości pozostała nadzieja, że te DLC jak i inne, które pewnie się pojawią, będą naprawdę soczyste.

Szczytem beznadziejności DLC są dla wielu tak zwane przedmioty. Zwłaszcza wydawca EA napsuł wiele krwi graczom oferując różne „bonusy” w różnych sklepach – przy przedsprzedaży. Doprowadzało to do tego, że w dniu premiery nie mogliśmy mieć kompletnej gry. Z drugiej strony, wątpliwa jest użyteczność takich bonusów w kontekście czerpania frajdy z rozgrywki. Dostając super przedmiot, którym wszystko niszczymy skinieniem palca lub jakiś ładnie wyglądający ciuszek raczej nie dostaniemy dużej premii do przyjemności.

Jak się niedawno dowiedzieliśmy, zachodnia edycja kolekcjonerska Risen 2 będzie zawierać pięć bonusowych przedmiotów nazwanych „ekskluzywnymi treściami w grze”. Będą to:

  • strój pirata
  • pistolet
  • buty pirata
  • czapka pirata
  • pierścień ucznia mistrza

Na zakończenie mamy do Was jedno pytanie… taki bonus naprawdę bardziej zachęciłby Was do zakupu kolekcjonerki niż dodatkowe „namacalne” fanty?

Źródło

Dodaj komentarz