Risen 2 pojawił się na Steamie

Deep Silver dodał grę do katalogu sklepu Valve. Na razie możemy jedynie dodać grę do swojej listy życzeń – na preorder, preload jest jeszcze za wcześnie. Pewnie powiązane jest to z „otwartymi” betatestami gry, które ruszyły przedwczoraj dla posiadaczy kolekcjonerki Risen 1.

Z opisu możemy się dowiedzieć, że nowa gra Piranha Bytes będzie posiadać następujące elementy platformy Steamworks (sam fakt oparcia R2 na Steamworks został ogłoszony spory czas temu):

  • Osiągnięcia Steam
  • Steam Cloud, czyli nasze sejwy „w chmurze”
  • Statystyki

Rozgrywka ma zostać umożliwiona 24 kwietnia.

Nas jednak ciekawi jedynie wersja EFIGS – straszy to blokadą regionalną, odrębnością polskiego Risena… a może w ogóle braku Steamworks w polskiej wersji? Na przykład rosyjscy gracze są w opozycji do wykorzystywania Steama przez Risen 2. Jednak na takie tezy jeszcze trochę za wcześnie – czas pokaże; miejmy nadzieję, że dla nas graczy będzie wygodnie (czyli bez blokad regionalnych, odrębności i opóźnień).

Znamy też już ikonkę gry – będzie to czaszka, którą można zobaczyć obok nazwy gry na Steamie, a potwierdza to screen jednego z uczestników bety, pokazujący katalog gry (konkretnie folder system).

Na zakończenie screen z bety od Francuzów wrzucony przez naszych kolegów z Rosji.

Dodaj komentarz