Premiera przesunięta „tylko” na konsolach

Po weekendowych plotkach w sprawie przesunięcia premiery Risen 2: Mroczne wody przyszedł czas na oficjalne stanowisko Deep Silver. Gracze pecetowi mogą spać spokojnie (chyba lwia większość polskich fanów serii) – dniem premiery pozostaje 27 kwietnia. Nieco gorszą informację mamy dla osób, które chciały odpalić w kwietniu grę na swoim Xboksie lub PS3 – tutaj plotka się potwierdziła i gra na te dwie konsole ukaże się dopiero 25 maja. Obie daty dotyczą Europy.

Deep Silver dzisiaj ogłosił daty premier dla pirackiego RPG Risen 2: Mroczne wody.

Risen 2: Mroczne wody będzie dostępny w dniu 27 kwietnia 2012 roku dla Windows PC, w dniu 22 maja 2012 roku w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a 25 maja 2012 roku w krajach europejskich na system gier wideo i rozgrywki Xbox 360® od Microsoft i PlayStation® 3.

Risen 2: Mroczne wody będzie dostępny za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji na PC, w wersji pudełkowej na PC i konsole, a także w edycji kolekcjonerskiej na niektórych terytoriach.

Produkcja gry na PC jest realizowana absolutnie zgodnie z planem czasowy, 27 kwietnia jest pewny. Zdecydowaliśmy jednak dać jeszcze trochę więcej czasu zespołowi od adaptacji i optymalizacji wersji konsolowych.

Roman Grow, Deep Silver

Jak to się mówi – niestety – w każdej plotce jest ziarnko prawdy. W przypadku premiery Risen 2, okazało się podobnie. Szkoda, że nie wyszedł od razu komunikat – chociaż nie ma czym się chwalić. Miejmy nadzieję, że ten czas zostanie dobrze zainwestowany i jakość konsolowego Risen 2 nie będzie tak odstawać od wersji pecetowej jak przy części pierwszej. Swoją drogą, gry Piranha Bytes są dobrym przykładem, że jednak jeszcze nie każda gra jest „portem z iksboksa”…

Źródło: #1 #2 #3 #4

Dodaj komentarz