Poznaj świat Risen!

Pierwsza część serii nie zabłysła zbyt wielkim wachlarzem dostarczanej wiedzy o świecie gry. Ba, można powiedzieć, że ten element został zaniedbany. Zgodnie z obietnicami, Risen 2 ma to naprawić i już widać pierwsze efekty – oto tłumaczenie wstępu do świata Risen, w którym przebywaliście podczas gry w Risen i będziecie przebywać w Risen 2: Dark Waters. Czar tajemnic prysł!

Znany świat składa się z dwóch kontynentów: Starego Imperium na północy, które w dużej mierze leży w gruzach i Arborei na południu, a także kilku mniejszych i większych wysp porozrzucanych pomiędzy lądami.

Ostatnia bezpieczna przystań Inkwizycji leży na południowym krańcu Imperium. Pozostałe terytoria są na łaskach Tytanów i nie wyrzymały burzy.

Południowy archipelag Starego Imperium jest znany jako Morza Południowe. Rozciągają się tam wyspy na odcinku kilku mil morskich. Niektóre z nich zostały już skolonizowane, podczas gdy na innych tajemniczo szaleją scenariusze mrocznych opowieści i starożytnych mitów. Zatem, istnieją wyspy, na których stopa cywilizacji jeszcze nie stanęła.

Wyspy Faranga i Gaurus leżą w wschodniej części archipelagu.
Gaurus, czyli miejsce gdzie nasz bohater rozpoczął swoją podróż i Faranga, miejsce na które trafił i przeżył swoją pierwszą przygodę, walcząc z Tytanem Ognia.

Arborea, południowy kontynent, jest obecnie przedmiotem badań i kolonizacji przez Inkwizycję. Do tej pory na temat tego kraju mieszkańcy Imperium nie wiedzieli zbyt wiele. Ale dopóki jest on oszczędzony od niszczycielskich ataków Tytanów, dopóty jest to ostatnia nadzieja, na w miarę bezpieczne schronienie dla ludzkości…

Źródło

Dodaj komentarz