[Plotka] Premiera przełożona na maj!

To nie 1 kwietnia. Jak donosi donosi worldofgothic.de w dwóch serwisach internetowych pojawiły się newsy podające informację o przełożenie premiery Risen 2: Mroczne wody.

Są to yougamers.com i jeuxvideo.com. Pierwszy informuje o przeniesieniu premiery na wszystkie platformy, zaś drugi o wydaniach konsolowych.

Premiera ma rzekomo odbyć się 22 maja w USA i 25 w Europie.

Jeuxvideo.com argumentuje fakt przesunięcia premiery potrzebą czasu na dopracowanie gry. Gwoli przypomnienia, już w tym newsie była mowa o maju. Coś w tym musi być, przecież przygotowania do publikacji gry za oceanem nie mogą potrwać miesiąca dłużej niż w Europie…

Pierwszy Risen miał podobną sytuację, tylko wtedy różnica dat była bardzo duża. Gra na Xbox 360 w Ameryce ukazała się dopiero 23 lutego 2010, podczas gdy światowa premiera miała miejsce 2 października wcześniejszego roku. Chyba jakość konsolowego portu R1 pamięta każdy…

Miejmy nadzieję, że to tylko plotki i jak zapowiadano przy rozpoczęciu prac, wszystkie wersje powstają równocześnie i wcześniejsze terminy zostaną dotrzymane.

Aktualizacja: Wciąż nie ma oficjalnego komunikatu, jednakże na forum Deep Silver pojawiła się informacja od moderatora, że przesunięcie dotyczy wszystkich platform. Źródło.

Dodaj komentarz