Pierwszy potwór z bestiariusza

Piaskowy diabeł, w oryginale Sand Devil to pierwszy potwór, który trafił do świeżo otwartego bestiariusza Risen 2 na oficjalnej stronie. Nasz bestiariusz uzupełnimy, gdy pojawi się nieco więcej stworów. Oto tłumaczenie oficjalnego opisu:

Te odrażające stwory wyłaniają się z ukrytych głębin morskich i czyhają na swoje ofiary, głównie na piaszczystych terenach. Nie są szczególnie duże, ale mały rozmiar nadrabiają taktyką walki – zorganizowanym atakiem. Gdy ofiara jest otoczona przez grupę piaskowych diabłów nie ma szans na ucieczkę. Niedoświadczony poszukiwacz przygód raz dwa przytuli się do ziemi po błyskawicznych, morderczych atakach żądnego krwi stada. Nawet ci bardziej zaprawieni w walce mogą mieć poważny problem z tymi upartymi bestiami, więc trzeba je atakować z ostrożnością i determinacją.

Ich świecące lampy są niesamowicie atrakcyjne i mają na celu poskramianie przyszłego pożywienia, do którego zaliczają się także nieostrożni awanturnicy. Obserwując piaskowe diabły dłużej, można mieć wrażenie, że owa lampka to także takie „trzecie oko”. Diabły są niesamowicie zwinne, a ich uzębienie, główna broń w ataku, może dać do myślenia, co potrafią inne stwory z otchłani.

Dodaj komentarz