Nowy rok – nowa sonda

Rozpoczął się nowy rok, czas na nową sondę na Risen Info i podsumowanie poprzedniej.

Ostatnia sonda „wisiała” ponad 8 miesięcy. Pytaliśmy w niej o Wasze zdanie o Risenie 2. Jak to bywa w środowiskach fanowskich, opinia większości jest pozytywna. Ponad 80% z Was uważa Risen 2: Mroczne wody za co najmniej dobrą grę.

Z kolei ponad 10% czytelników RI stwierdziło, że najnowsza gra Piranha Bytes to przeciętniak. I na końcu – ponad 6% jest zawiedzionych lub zażenowanych po spotkaniu z R2.

Podsumowując cały rok 2012, na który przypadła premiera Risen 2: Mroczne wody i opinię naszych czytelników zarazem – według naszego tajemniczego, aczkolwiek sprawiedliwego wzoru, średnia ocena gry naszych czytelników wynosi 86/100. Ocena na metacritic.com dla R2 wynosi 69/100, a dla pierwszej części – 77/100.

Tym statystycznym akcentem zamykamy stary rok, rok premiery drugiej części serii Risen. I mamy nadzieję, że może nie ten, ale 2014 rok przyniesie nam kontynuację.

I właśnie dotyczące kontynuacji serii jest pytanie w następnej sondzie. Konkretnie – chcemy poznać Waszą opinię, co powinna zrobić teraz PB i DS, aby odnaleźć się w wciąż zmieniającym się świecie. Dwie części serii już za nami, żadna z nich nie stała się światowym hitem – zwłaszcza na konsolach – czy celowanie w szerokie grono odbiorców powinno mieć miejsce, czy PB powinna w końcu mocniej skupić się na swojej niszy?

Dodaj komentarz