Kolejna obsuwa Risen 2 na konsole! Premiera w sierpniu, PC w złocie

Niedawne doniesienia okazały się nie tylko plotkami. Czarny scenariusz się potwierdził. Okręt Risen 2: Mroczne wody na PS3 i X360 wypłynie dopiero w sierpniu.

Na „pocieszenie” jest informacja, że pecetowy sequel Risena został ozłocony. Firma Akella, rosyjski wydawca, nawet zaprezentowała zdjęcia masterów, ale jesteśmy przekonani, że polski R2 także został już przekazany do ostatniego etapu.

Do premiery na PC pozostało mniej niż tydzień!

Oto tłumaczenie oficjalnego komunikatu:

Nowa data premiery dla konsol

Risen 2 stawia maszt dla nowej daty premiery dla konsol!

Pirackie RPG trafi na pokład półek sklepowych 31 lipca 2012 w USA i Kanadzie oraz 3 sierpnia 2012 w krajach europejskich. Risen 2: Mroczne wody na Windows PC nie ulegnie tym zmianom kursu. Gra trafiła do produkcji i podniesie swoją kotwicę 27 kwietnia 2012.

Taki odstęp między obiema wersjami jest niekorzystny dla wydawcy. O ile w przypadku adaptacji Wiedźmina na X360 można zrozumieć rok opóźnienia, tutaj jest mowa o grze, przy której chwalono się równoległymi pracami na wszystkich platformach. To zły znak co do jakości produkcji – z drugiej strony prezentowane jakiś czas temu gameplaye konsolowe wyglądały bardzo ładnie. Wygląda na to, że kolejny raz Wizardbox ma problemy z portem.

A co wy o tym sądzicie?

Źródła: #1 #2

Dodaj komentarz