Piranha Bytes pracuje nad nową grą

Bjorn PankratzNa polskim portalu gry-online.pl pojawiła się wypowiedź jednego z pracowników studia Piranha BytesBjörna Pankratza. Zapytany o ewentualny remake pierwszej części Gothic odpowiedział:

Nigdy nie mów nigdy, ale obecnie ciężko pracujemy nad innym projektem. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy polubicie go tak bardzo jak my. Uważamy, że każdy fan Gothica powinien mieć go na oku.

Niewykluczone, że główny oddział Piranha Bytes pracuje teraz nad kolejną częścią serii Risen. Czy będzie to Risen 4? Czas pokaże.

Źródlo

13 przemyśleń nt. „Piranha Bytes pracuje nad nową grą

 1. Jeśli twierdzą, że fanom Gothica (czy ogólnie – gier Piranhi Bytes) się spodoba, to im ufam. Przed premierą Risena 2 patrzyłem na niego sceptycznie. Mimo to spodobał mi się i wiem, że łyknę wszystko co mi PB zaproponuje. 🙂

  1. Nie lubię, gdy poważny portal, jakim podobno jest gry-online.pl, cytuje wypowiedzi i nie potrafi zacytować ich w oryginale. Serio, nawet fanowskie portale często to robią, czapki bym im z głów nie spadły jakby zacytowali co takiego dokładnie powiedział. A fanom Risena i Gothica zrobiłoby to wielką różnicę – w końcu przetłumaczona przez nich wersja wypowiedzi sugeruje nową serię niż kontynuację serii Risen, której poniekąd ona wymaga.

   Kolejną rzeczą, jaką można zarzucić tamtemu portalowi, jest to, że powołując się na jakieś portale zupełnie przekręcają dane, na jakie się powołują. Rzeczona strona podała ile sztuk zostało kupionych w samym sklepie steam, a nie ile gier zostało aktywowanych przez steam na PC. Widać to chociażby po tym, że największe i najgłośniejsze tytuły zostały całkowicie wyparte przez takie gry jak The Forest, Don’t Starve Together czy też Goat Simulator. Każdy kto chciał kupić Risena, nie kupował go w Steam Store, gdzie sama gra była potwornie droga, w 2014 nie było też żadnej wyprzedaży na tę część. 85 tysięcy sprzedanych kopii w sklepie steam tylko w 4 miechy to i tak spory wynik jak na tak niszową serię.

 2. Przy Risenie 3 spędziłem wiele bardzo miłych godzin, ale mam nadzieję, że tym razem naprawdę powrócą do korzeni. Pamiętam, jak przed oficjalnym ogłoszeniem prac nad Władcami tytanów również mówili, że „jeżeli podobały się Tobie nasze poprzednie gry, tę pokochasz”, lub „mamy nadzieję, że polubicie naszą nową grę, tak bardzo jak my” itp. Chciałbym, aby tym razem te deklaracje odniosły się do rzeczywistości. Po przejściu Risena 3 opaliłem sobie bezpośrednio pierwszego Gothica i byłem w szoku, jak bardzo mnie ta gra wciągnęła, i jak genialny klimat posiada, nawet w porównaniu z najnowszym dziełem Piranhii.

  Teraz kończę Gothica 3, i pewnie przejdę sobie wszystkie Riseny raz jeszcze. W pierwszym Risenie pokazali, że cały czas potrafią robić gry o niezwykłym klimacie, który wciąga do samego końca, a potem tkwi w pamięci jeszcze przez wiele dni, czy nawet miesięcy. Z całego serca życzę im, żeby ich kolejny projekt był krokiem właśnie w tę stronę.

 3. Dziwie się że to jakiś news że robią jakąś grę skoro na world of Risen jest bardzo dużo informacji na temat nowej gry (Oczywiście na ile im pozwala wydawca tyle tam piszą) Wiem jedno, Gothic to nie będzie ale połączenie Uniwersum Gothica i Risena tak. Ostatnio tłumaczyłem Intro które było po Gothic 3 i jeśli dobrze pamiętam to było tam napisane że 50 lat później czy coś podobnego gdy pokazywany był statek z Risen 1, Połączą oba uniwersa w jedno gdzie po prostu będzie kontyuacja Risena ale wszystko w Myrtanie się zmieni.

   1. Albo w jakimś wywiadzie lub na WOR przeczytałem o tym że połączenie uniwersum jest mozliwe, albo możliwe jest całkiem nowa marka jak to zrobili z Risen,
    PS. Podobno Risen 3 nie odniósł sukcesu a jest uważany za wielką wtopę, prawda to?

 4. Compostela ma rację. Poza tym samo Deep Silver gdzieś kiedyś wspominało, że cały nakład, jaki został wysłany do sklepów w dniu premiery został sprzedany. A i jeszcze mówili, że jak na tak mały nakład finansowy na tę grę, to sprzedała się zadowalająco.

Dodaj komentarz