Nowa gra od Piranha Bytes – wkrótce zapowiedź, teraz garść informacji

jennyZapewne wszyscy fani z niecierpliwością wyczekują oficjalnego ogłoszenia nowej gry Piranha Bytes. Jak się okazuje nasza ciekawość już bardzo niedługo zostanie zaspokojona! Na oficjalnym forum niemieckiego dewelopera, story i gamedesigner Jenny Pankratz poinformowała, iż w przeciągu kilku najbliższych tygodni zostanie podana oficjalna zapowiedź ich nowego projektu. Co wiemy jednak o nim do tej pory? W rozwinięciu znajdziecie garść informacji.

 1. Głównym bohaterem gry będzie postać dotąd nieznana, z unikalną osobistą historią.
 2. Bohater będzie posiadał unikalne umiejętności wyróżniające go od reszty postaci w grze.
 3. Akcja gry będzie osadzona w zróżnicowanych klimatycznie środowisku.
 4. Nowa gra prawdopodobnie będzie obsługiwała DX11.
 5. Gra będzie wydana prawdopodobnie na platformy: PC, XBOX 360, PlayStation 3, Playstation 4.
 6. Nowa gra będzie posiadała znacznie bardziej satysfakcjonujące zakończenie niż Risen 3: Władcy Tytanów.
 7. Gra będzie podzielona na rozdziały.
 8. Od wyboru gracza będzie zależało, czy grę będzie przechodził sam, czy z towarzyszem u boku.
 9. Wspinaczka będzie możliwa tylko w ustalonych przez twórców miejscach (tak, jak w Risen 3).
 10. W nowej grze będzie zdecydowanie mniej minigier. Zniknie między innymi minigra z otwieraniem zamków.
 11. Powrócą animacje picia i jedzenia!
 12. Broń dystansowa będzie wyglądać inaczej niż w Risen 2: Mroczne Wody i Risen 3: Władcy Tytanów.
 13. Jest prawdopodobne, że prowiant i napoje będą ponownie figurowały w ekwipunku osobno (np. chleb, woda, rośliny, szynka itd.) Dotychczas (w Risen 2 i Risen 3), były one przyporządkowywane jako „zapasy”.
 14. Będzie wiele rodzajów mikstur.
 15. Gra będzie trudniejsza od poprzedniczki, ale wciąż pozostaną do wyboru poziomy trudności.
 16. Handlarze nie będą dysponowali określoną ilości pieniędzy tak jak w Gothic i Gothic 3.
 17. Gra ogólnie będzie mroczniejsza niż Risen 3: Władcy Tytanów, pojawią się duże zniszczone/martwe lokacje.

Można się spodziewać, że nowa gra Piranha Bytes zostanie ogłoszona na targach Gamescom w Kolonii na początku sierpnia. To doskonała okazja do zaprezentowania nowego projektu szerszej publiczności. Wszystkie nowości można na bieżąco śledzić na fanpejdżu Piranhy Bytes, kto jeszcze go nie polubił, powinien to szybko uczynić 🙂

17 przemyśleń nt. „Nowa gra od Piranha Bytes – wkrótce zapowiedź, teraz garść informacji

 1. Nowa gra prawdopodobnie będzie obsługiwała DX11. i Gra będzie wydana prawdopodobnie na platformy: PC, XBOX 360, PlayStation 3, Playstation 4. to są przypuszczenia a nie informacje ; ). Ważne że nowy komp już zakupiony i Risen 3 na ultra 😀 Dziwi mnie że Genome Engine będzie dalej obsługiwany do PS4 lub X1 bo po prostu mogli by rozwinąć skrzydła na nowym silniku. To otwieranie zamków będzie jak w Gothic? A może to Gothic? ;o

 2. Pewnie zapowiedź będzie miała miejsce na gamescomie. Sam jestem ciekaw co to za gra, bo praktycznie może być wszystko. Począwszy od czwartego Risena, poprzez Gothica (czy to w formie kontynuacji, czy też remake’a albo prequela), a kończąc na kompletnie nowej marce. Ale myślę, że do Piranha Bytes powinno dotrzeć jak wielkie zapotrzebowanie jest na kolejnego Gothica.

  „1. Głównym bohaterem gry będzie postać dotąd nieznana, z unikalną osobistą historią.
  2. Bohater będzie posiadał unikalne umiejętności wyróżniające go od reszty postaci w grze.”

  Nowy bohater wskazuje bardziej albo nową serię, albo Gothica, bo głupie by to było wg mnie gdyby w kolejnym Risenie był nowy protagonista.

  „5. Gra będzie wydana prawdopodobnie na platformy: PC, XBOX 360, PlayStation 3, Playstation 4.”

  Czyli Piranie nie odcinają się od sporej liczby potencjalnych nabywców jacy stoją za X360 i PS3. Z jednej strony to dobrze bo to oznacza, że gra nie będzie miała kosmicznych wymagań sprzętowych. Z drugiej jednak… to nie poczyni jakiegoś wielkiego postępu w grafice.

  „8. Od wyboru gracza będzie zależało, czy grę będzie przechodził sam, czy z towarzyszem u boku.”

  Jestem ciekaw jak to zbalansują. Właśnie myślałem, że przydałby się w grach Piranha Bytes powrót do gry solo. Wolałbym model z Gothiców, że jedynie okazyjnie

  „10. W nowej grze będzie zdecydowanie mniej minigier. Zniknie między innymi minigra z otwieraniem zamków.
  11. Powrócą animacje picia i jedzenia!
  12. Broń dystansowa będzie wyglądać inaczej niż w Risen 2: Mroczne Wody i Risen 3: Władcy Tytanów.
  13. Jest prawdopodobne, że prowiant i napoje będą ponownie figurowały w ekwipunku osobno (np. chleb, woda, rośliny, szynka itd.) Dotychczas (w Risen 2 i Risen 3), były one przyporządkowywane jako „zapasy”.”

  Wg mnie te punkty przemawiają za tym, że może być to Gothic albo nowa marka. Riseny pewne rozwiązania miały uproszczone, więc dziwne by było gdyby powrócono do starych rozwiązań. Inna broń dystansowa może wskazywać na pełnoprawne łuki i kusze.

  „16. Handlarze nie będą dysponowali określoną ilości pieniędzy tak jak w Gothic i Gothic 3.
  17. Gra ogólnie będzie mroczniejsza niż Risen 3: Władcy Tytanów, pojawią się duże zniszczone/martwe lokacje.”

  Mam nadzieję, że pojawi się jakieś większe miasto przynajmniej dwa, trzy razy większe od Khorinis czy miasta z pierwszego Risena. To właśnie żywy i wiarygodny świat czynił gry Piranii czymś wyjątkowym, a oni jak na złość od tych rozwiązań odchodzą i je upraszczają do maksimum. Wiedźmin 3 pokazał jak powinien wyglądać świat we współczesnym action RPG.

  1. Super ale nowy bohater w Gothicu? Nie zrobią tak bo widzieli jak Arcania została rozjechana. X360 i PS3 są tylko dlatego że po prostu silnik jest za słaby na same nowe konsole. Po co pchać pieniądze w przeniesienie gry na konsole która podobno może dużo więcej. I jeszcze jedno, martwe lokacje? Hmmm jak to będą takie martwe jak w Risen 3 albo takie do których nie mamy dostępu to troche słabo…

   1. „Super ale nowy bohater w Gothicu? Nie zrobią tak bo widzieli jak Arcania została rozjechana.”

    A dlaczego nie? Gdyby Gothic 4 powstał to prawdopodobnie wcielalibyśmy się w nowego bohatera. Pierwszy Risen jest tak naprawdę czwartym Gothkiem, choć naturalnie nigdzie to nie jest powiedziane, bo w tamtym czasie prawa do wydawania gier z serii miało JoWood. A dowodem na to jest chociażby ten wczesny koncept intra: https://www.youtube.com/watch?v=2_nMOiO3kHs
    Risen zaczyna się tak jak kończy się Gothic 3 drogą Adanosa – Bezimienny po wygnaniu bogów odchodzi z Xardasem do Zapomnianych Krain, a my wcielamy się w nowego bohatera.
    Co do Arcanii to została rozjechana, bo była słabym Gothikiem a nie, że miała nowego bohatera.

 3. Z jednej strony Piranhie piszą, że będzie to klasyczny rpg w ich stylu, z drugiej, że mamy spodziewać się czegoś nowego. Gdy pyta się ich o Świat i duże osady ludzkie, broń dystansową, magię – odpowiadają, że będzie to coś specjalnego.

  Jednak nie wydaje mi się, żeby mieli opuścić uniwersum Risena. Zakończenie w Risen 2 i Risen 3 pozostawia wiele do życzenia, a w którymś z wywiadów Bjorn Pankratz powiedział, że w świecie Risena czują się bardzo dobrze i pozostało jeszcze wiele do opowiedzenia. Cieszy fakt, że tym razem rzeczywiście powracają do korzeni. Animacje jedzenia, picia, prawdo- podobne łuki, kusze, tradycyjna magia, jeden duży Świat zamiast małych wysepek. Oby to wszystko się ziściło. Dowiemy się prawdopodobnie na początku sierpnia.

  Kolejne informacje i przypuszczenia z forum PB:

  – Nie będzie QTE (Quick Time Event).
  – Będzie pływanie (chyba każdy się tego spodziewał).
  – Zdecydowanie bardziej prawdopodobny jeden duży obszar świata niż małe wyspy (prawie potwierdzone).
  – Będziemy mogli rozmawiać z inną rasą, ale nie ludźmi. (czyżby gnomy?).

 4. Taaaa ale klapa może okazać się końcem firmy jak z Reality Pump gdzie seria Two Worlds była git i wszystko wskazywało na sukces i zrobienie 3 serii tak samo Earth a zrobienie nowej gry Raven’s Cry i już po firmie, choć sama gra wygląda nieźle to podobno ma tyle bugów jak Gothic 3 ;D

 5. Została potwierdzona informacja, iż w nowej grze będziemy poruszali się po jednym dużym kontynencie, bez ekranów ładowania. Kai Rosenkrantz nie tworzy muzyki do nowego projektu PB (raczej nikogo to nie zaskoczyło, jak wiemy Kai zajmuje się teraz własnym projektem muzycznym). Co ciekawe dowiadujemy się, iż większość soundtracku do nowego projektu jest już ukończona.

  Ciekawostka: Decyzja o kształcie nowej gry, nad którą aktualnie pracuje Piranha Bytes, została podjęta już na początku 2014 roku, czyli jeszcze na długo przed wydaniem Risen 3: Władcy Tytanów.

  Co do płci głównego bohatera: z tego co pamiętam, w którymś z wywiadów z Bjornem Pankratzem i Jenny Pankratz, padło pytanie o to, czy nie chcieliby spróbować stworzyć postaci żeńskiej. Obydwoje zgodnie odpowiedzieli, że nie. Wg nich łatwiej opowiedzieć historię i przeżywać grę bohaterem męskim.

Dodaj komentarz