Nowa gra PB pełna mroku, a pierwsze informacje w 2014

Zarówno w Polsce i jak i Niemczech mamy zimę. W Polsce powstaje np. nadchodzący Wiedźmin 3: Dziki Gon, zaś w Niemczech, konkretnie w Essen, nasze ulubione studio rozwija swoją nową grę.

Grę, o której jak na razie nie wiemy – nawet czy to RIsen 3, Gothic 5, czy coś zupełnie nowego. Oczywiście trzeci Risen jest najbardziej prawdopodobny. Jednak pomijając nazewnictwo, mimo szczelnej ciszy w polityce medialnej studia, na światło dzienne wychodzą jakieś drobne informacje.

Jak pisaliśmy niedawno, Piranha wie, że Risen 2 nie spełnił do końca pokładanych w nim oczekiwań. Nie był grą niosącą w pełni ducha Gothica, ani też tytułem AAA. Panowie deweloperzy widzą swoje błędy – a to chyba już pół sukcesu.

Risen 2

Mroczne wody nie są już kierunkiem obranym przez Piranha Bytes… bo czy one naprawdę były mroczne?

Zapowiada się również na drugie pół sukcesu. Mianowicie, serwis PC Games wyciągnął podczas imprezy Deutschen Entwicklerpreises z Björna Pankratza ciekawą informację.

Nie mogę nic powiedzieć, wszyscy musimy poczekać do przyszłego roku.
No może tylko tyle: Gra jest dużo mroczniejsza od poprzedniczki. Znów wracamy do naszych korzeni.

Jeśli z ust scenarzysty słyszymy takie słowa – potwierdza to, że PB nie będzie już brnęło w cukierkowość rodem z drugiego Risena. Nowa gra powinna być raczej bliższa pierwszemu Risenowi, czy dwóm pierwszym Gothicom.

Także na facebookowym profilu Piranii możemy znaleźć ciekawe potwierdzenie słów Björna:

Jeśli podobały Ci się nasze starsze gry (Gothic 1-3, Risen), spodoba ci się nowa.

Risen 2 został ogłoszony w lutym 2011 i wydany na wiosnę 2012. Jeśli cykl produkcji się wiele nie zmieni, na początku 2014 oczekujemy ogłoszenia, a w 2015 premiery.

Jeśli jakakolwiek informacja się pojawi, znajdziecie ją jak zawsze na Risen Info :).

Źródła: #1, #2

Dodaj komentarz