KaiRo i Harry Murrell

10413328_529925237119944_9198490473010940660_nKai Rosenkranz (przez społeczność fanowską zwany KaiRo) choć od lat nie jest już jednym z Piranii, to mimo wszystko wciąż kojarzony jest z tym zespołem. Sympatię fanów zyskał nie tylko dzięki genialnym kompozycjom, które tworzył na potrzeby gier z serii Gothic i Risen, ale przez pewien czas odpowiadał również za kontakt ze społecznością.
Mimo, że Kai nie pracuje nad Risen 3, to faktem jest, że miał ogromny wpływ na odbiór wszystkich produkcji PB. Myślę więc, że zasłużył sobie na to, by wspomnieć o nim raz jeszcze.

Po opuszczeniu szeregów PB, zajął się projektem Nevigo i słuch o nim zaginął (przynajmniej w naszym środowisku). Po latach zamierza wrócić z nowym albumem, o czym zostaliście już poinformowani. Sytuacja wygląda na tyle interesująco, że gościnnie na albumie udzieli się Harry Murrel, czyli człowiek odpowiedzialny za brzmienia gitarowe w ścieżkach dźwiękowych gier z serii Gothic (jak również innych zachodnich RPGów, jak np. seria TES). O współpracy pomiędzy dwoma muzykami poinformował sam KaiRo za pośrednictwem swojego facebooka oraz nagrania na youtube. W połowie filmu znajdziecie odnośnik do kanału Harrego. Na filmach nie zabrakło klimatycznej muzyki z gier PB granych na pianinie (w przypadku KaiRo) oraz gitarze akustycznej (w przypadku Harrego).

Jeżeli nie potraficie odnaleźć ducha Gothica w nowych produkcjach PB, może odnajdziecie go w muzyce KaiRo? Ja nie mam ku temu żadnych wątpliwości.

Jedno przemyślenie nt. „KaiRo i Harry Murrell

Dodaj komentarz