Kai Rosenkranz powraca do współpracy z Piranha Bytes!

KaiRo wraca do współpracy z Piranha Bytes, co ogłosił w najnowszym filmie dotyczącym swojego projektu płyty. Przedstawia w nim podpisaną umowę z PB… I nie kryje radości z tego powodu.

kaipowrotdopb2014

W całym filmie jest mowa o serii Gothic – i głównie wokół odwołań do niej powstaje autorski projekt Kaia. Nie dziwi to też racji, że jak już wiemy – Risen 3 jest ostatnią grą z serii.

Dlatego Kai muzyki do Risena już nie stworzy – czyżby nowy Gothic? Na razie Kai będzie współpracował z PB w zakresie użycia loga PB i Gothic na swojej płycie. Ostatnia jego wypowiedź o współpracy z PB, z 2011 roku zdecydowanie przekreślała dalszą współpracę z PB w zakresie Risena – a więc wszystko jest możliwe.

12 przemyśleń nt. „Kai Rosenkranz powraca do współpracy z Piranha Bytes!

  1. Z całym szacunkiem, ale chyba niedokładnie obejrzałeś film, albo nie wiesz, o czym w nim mowa. Otóż wyjaśniam: kontrakt dotyczy tego, że KaiRo może wykorzystywać logo Gothic i Piranha Bytes na potrzeby projektu Journey Home. Dostał również pozwolenie na użycie ścieżki dźwiękowej gier z serii Gothic, by na ich podstawie skomponować Bonus Track na nadchodzącą płytę. Nie ma tu żadnej wzmianki o współpracy KaiRo i PB nad nową grą. Co więcej, sam facebookowy profil, na których KaiRo umieszcza filmy, dotyczy tylko i wyłącznie jego projektu Journey Home. Mógłbym tego newsa napisać od nowa, bo w takiej postaci może wprowadzać w błąd.

  2. Naprawdę świetna wiadomość! Jeszcze tylko Michael Hoge, nowy silnik (może część ekipy razem Mikem właśnie nad nim pracuje?) i mogą się zabierać do dzieła. No i muszą poprawić te elementy, które wg mnie w Risenach się „popsuły” względem Gothiców: wiarygodny, żywy świat, rozwój postaci, fabuła i lore (choć jeśli to będzie Gothic to z tym problemów być nie powinno).

  3. Problem w tym, że Kai sam pisał na World of Risen, że nie ma takich planów. Dlatego tym bardziej nie rozumiem newsa. 😛 Co prawda posta KaiRo nie rozumiałem wcześniej, bo był jedynie na forum niemieckim, ale jakiś czas temu przetłumaczył go sam Michael Rüve: „In short: He’s not back in business, he’s doing a small project on the sideline to his regular full-time-job. So: No.”

  4. Corientes, niestety ale się mylisz, pisałem ostatnio do Kai’a na FB:

    Q: Kai, czy jest jakakolwiek szansa, byś brał udział jako kompozytor w przyszłych projektach PB?

    A: Chwilowo w tej materii nic nie działałem, ale pomysł bardzo mi się podoba, zobaczymy co przyniesie przyszłość.

Dodaj komentarz