Elex – nowa gra od PB!

Nordic Games zapowiedziało o godzinie 14 czasu polskiego nową grę od Piranha Bytes! Jej tytuł to Elex. Produkcja ujrzy  światło dzienne prawdopodobnie na przełomie lat 2016/2017. Ten RPG, który powstawał po Risen 3 jest osadzony w świecie science fantasy i ma zostać wydany na PC i konsole oraz będzie posiadać ręcznie stworzony, otwarty świat. elex logo

Nordic Games to nowe wcielenie JoWooD, stworzone przez Szwedów, którzy po bankructwie austriackiej firmy, wykupili ją łącznie z osadzoną w USA Dreamcatcher Games i uczyniło z obu swoje spółki córki – przenosząc jednocześnie nazwę JoWooD do przeszłości. W szeregach firmy znajdziemy o wiele mniej osób niż przed bankructwem, ale nie są to z oczywistych względów same nowe twarze. Spod ich skrzydeł wyszła ostatnia gra bezpośrednio związana oficjalnie z uniwersum Gothic – ArcaniA: Upadek Setarrif, więc śmiało można powiedzieć, że PB wróciło do współpracy z spadkobiercą wydawcy, z którym po Gothic 3 się rozstało. Nie oznacza to oczywiście, że i tym razem, współpraca zakończy się w gorzki sposób.

Więcej ten temat gry Elex na ten moment możemy dowiedzieć się z oficjalnego fanpage’a Piranii oraz nowej gry na FB, a także na stronie tej produkcji – elexgame.com. Jednak prawdziwy wysyp informacji, prawdopodobnie dopiero za miesiąc, na targach Gamescom.

11717425_1413326602331479_2222163891456669375_o

Tym samym, dopóki PB nie powróci do serii Risen, Risen Info przejdzie powolnie do hibernacji – mamy jednak nadzieję, że spotkamy się na nowej stronie, poświęconej trzeciej już serii gier PB, którą będziemy podobnie współtworzyli. Do przeczytania!

Współautorzy newsa: KwiateK, Kooteks

17 przemyśleń nt. „Elex – nowa gra od PB!

    1. Pisali to tacy sami czytelnicy jak ty, korzystając z zakładki „Kontakt” -> „Dodaj treść”. Jeśli będziesz chciał też przesyłać swoje „wypociny”, z pewnością lepsze, to będziesz mógł na nowej stronie o Eleksie. A może nawet chcesz zostać stałym redaktorem? Zapraszam serdecznie.

  1. „Nordic Games to nowe wcielenie JoWooD” – JoWooD został w całości wykupiony w 2011 roku przez Nordic Games, także ciężko mi to nazwać ich nowych wcieleniem, w końcu nie rozpoczęli działalności na nowo pod inną nazwą, a zwyczajnie stali się częścią innej firmy.

    1. Jasne, jeśli patrzeć pod kątem nazwy i właściciela, to jest to teraz nawet szwedzka firma, ale zakładając, że firmę tworzą ludzie, to są to (oczywiście nie wszyscy i nie w tej samej ilości) te same osoby, przykładem jest Reinhard Pollice, vel Megalomaniac, community manager z czasów Arcanii. Sam go dobrze kojarzę, bo trochę w tej społeczności siedzę. Oczywiście dziwne by było gdyby stało się inaczej i nastąpiły masowe zwolnienia tych pracowników. Nie można po prostu mówić, że to jest całkowicie, w 100%, inna firma niż wydawca Arcanii, bo to zaklinanie rzeczywistości. Grę tworzy jednak PB, więc absolutnie to nie oznacza, że jak się wiążą z Nordic Games to będzie coś nie tak. Będzie dobrze. Informacje należy jednak podawać takie jaka jest rzeczywistość.

      Oczywiście interpretując „nowe wcielenie” jako reinkarnację tej samej firmy faktycznie to nieprawda, doprecyzowałem więc ten fragment newsa.

  2. Moze Nordic Games zajmie sie jakas promocja gry. Do Risena bylo bardzo malo, zaledwie kilka postow na blogu przed premiera; do Risen 2 jakas stronka powstala ale po premierze tez nic; a o Risen 3 poinformowali kilka miesiecy przed premiera, gdy gra juz byla skonczona. Zero hajpu, niczego. Trzeba sie fanami zajmowac, pisac do nich, wrzucac posty na fejsbuka, ale nie tylko gre zrobic i liczyc na zyski.

Dodaj komentarz