Archiwa kategorii: Piranha Bytes

Elex – nowa gra od PB!

Nordic Games zapowiedziało o godzinie 14 czasu polskiego nową grę od Piranha Bytes! Jej tytuł to Elex. Produkcja ujrzy  światło dzienne prawdopodobnie na przełomie lat 2016/2017. Ten RPG, który powstawał po Risen 3 jest osadzony w świecie science fantasy i ma zostać wydany na PC i konsole oraz będzie posiadać ręcznie stworzony, otwarty świat. elex logo

Nordic Games to nowe wcielenie JoWooD, stworzone przez Szwedów, którzy po bankructwie austriackiej firmy, wykupili ją łącznie z osadzoną w USA Dreamcatcher Games i uczyniło z obu swoje spółki córki – przenosząc jednocześnie nazwę JoWooD do przeszłości. W szeregach firmy znajdziemy o wiele mniej osób niż przed bankructwem, ale nie są to z oczywistych względów same nowe twarze. Spod ich skrzydeł wyszła ostatnia gra bezpośrednio związana oficjalnie z uniwersum Gothic – ArcaniA: Upadek Setarrif, więc śmiało można powiedzieć, że PB wróciło do współpracy z spadkobiercą wydawcy, z którym po Gothic 3 się rozstało. Nie oznacza to oczywiście, że i tym razem, współpraca zakończy się w gorzki sposób.

Więcej ten temat gry Elex na ten moment możemy dowiedzieć się z oficjalnego fanpage’a Piranii oraz nowej gry na FB, a także na stronie tej produkcji – elexgame.com. Jednak prawdziwy wysyp informacji, prawdopodobnie dopiero za miesiąc, na targach Gamescom.

11717425_1413326602331479_2222163891456669375_o

Tym samym, dopóki PB nie powróci do serii Risen, Risen Info przejdzie powolnie do hibernacji – mamy jednak nadzieję, że spotkamy się na nowej stronie, poświęconej trzeciej już serii gier PB, którą będziemy podobnie współtworzyli. Do przeczytania!

Współautorzy newsa: KwiateK, Kooteks

Tajemnicza wiadomość od Piranha Bytes – „Pozostały 3 dni”

Dziś po południu Piranha Bytes na swoim facebookowym profilu zamieściła tajemniczą grafikę z kodem binarnym. Po przetłumaczeniu kodu na język angielski otrzymujemy slowa: „3 days left”, czyli „Pozostały 3 dni”. Jak możemy się domyślać niemiecki deweloper planuje coś na 3 lipca. Czy będzie to oficjalna zapowiedź gry? Tytuł? Krótkie informacje?

three-days-left

Tego dowiemy się już w ten piątek, jedyne co pozostało to uzbroić się w cierpliwość i wytrzymać do piątku! By pozostać na bieżąco gorąco zachęcamy do śledzenia fanpejdża Piranhy Bytes. Najświeższe informacje oraz spekulacje można znaleźć na forum WoR.

Spotkaj się z Piranha Bytes w Kolonii

Jak donosi oficjalny profil Piranha Bytes na facebooku, dnia 07.08.2015 o godzinie 19, czyli za półtora miesiąca, będzie można spotkać ekipę PB i zgodnie z fejsbukową deklaracją – iść z nimi na drinka i kolację. Miejsce spotkania to miasto Kolonia w Niemczech – jak juz sie pewnie domyśliliście, na targach Gamescom. Miejsce spotkania jest mniej oczywiste, mimo dosyć klimatycznego brzemienia – południowe wejście przy „wielkich schodach”.gamescompb14

Link do posta z zaproszeniem – tutaj. W komentarzach możecie się organizować 😀

Nowa gra od Piranha Bytes – wkrótce zapowiedź, teraz garść informacji

jennyZapewne wszyscy fani z niecierpliwością wyczekują oficjalnego ogłoszenia nowej gry Piranha Bytes. Jak się okazuje nasza ciekawość już bardzo niedługo zostanie zaspokojona! Na oficjalnym forum niemieckiego dewelopera, story i gamedesigner Jenny Pankratz poinformowała, iż w przeciągu kilku najbliższych tygodni zostanie podana oficjalna zapowiedź ich nowego projektu. Co wiemy jednak o nim do tej pory? W rozwinięciu znajdziecie garść informacji. Continue reading

Piranha Bytes dziękuje za „lajki”

Zespół Piranha Bytes osiągnął na swoim facebookowym fanpage’u liczbę 10 tysięcy „lajków”. W związku z tym, ekipa z Essen dziękuje w wyjątkowy sposób wszystkim fanom za tą ilość polubień – sposób, który widzicie poniżej. Podziękowania dla Polaków – pierwsze od lewej!

11270411_774940792616642_1091210741934761510_o

Mamy nadzieję, że nie tylko przy takich okazjach, polski rynek będzie najważniejszym dla PB.

Jeśli nie dorzuciliście do tej puli jeszcze swojego polubienia, fanpage Pirahna Bytes znajdziecie tutaj.