Kiedy rum

Kiedy rum zawróci w głowie, kiedy fale szumią, wtedy bez gadania Bezimienny do przygód  morskich staje;
hej ho stawiaj żagle, hej ho rumu nalej, a gdy humor dopisuje, stawiaj czoło morskim opowieściom.

Gdy morski potwór statki w sidła łapie, to bezczelnie przywal  go po łepie, albo przeglądnij książkę kucharską i  ugotuj smacznie;  hej ho Kraken przed nami, hej ho tam na horyzoncie, więc z odwagą wielką, spójrz mu w oczy bracie.

Już opróżnione mamy kielichy, bestii truchło spakowane, czas wyruszać hen za morze, ku morskim opowieściom; hej ho pirat grabi, hej ho pirat walczy, tylko w porcie pije i żonę ci mąci.

Tu przygoda nasza się zaczyna, nasza załoga szybko się rozwija, a rumu butelki porcie się wymienia; hej ho niech to licho, hej ho małpa blada, zwierzę na pokładzie rum nam podkrada.

Zwierza w kieszeni zawsze trzymam,  na wszelką okazje je wyjmuję, by coś wam zakraść to z niej go uwalniam; hej ho ludzie drżyjcie, hej ho gdzie nie mogę, tam wam małpę poślę.

Na naszej drodze różne bestia stają, by z nimi walczyć cwaniactwo stosuję, zamiast ogniem z pistoletu to piaskiem po oczach bestii wymachuję; hej ho potwory uciekajcie do swej nory, hej ho zwierzyno zmykaj do dżungli, bo pirat w śród  najlepszych, umiejętności szkoli.

Wodą pirat zawsze nie żyje, to też złoto z wiosek rabuje, kiedy chce podnieść swe umiejętności, to u profesora  wykupuje jego zdolności; hej ho pirat się kształci, hej ho a pal to licho, za to będę miał papiery na pobicie gości.

Kiedy rum się nam zakończy, kiedy głód nas już przywiera, wtedy to na ląd bliski nasz statek nas zabiera; hej ho witaj bracie, hej ho marsz na pokład, tam nasz bezimienny do zabawy musztruje.

Statek ku przygodom, teraz płynie zwolna, rum się nam przelewa z butelki do dzioba; hej ho morska przygodo, hej ho  co nam przyniesiesz, my piraci zawsze wszystko przeżyjemy.

Kolejno tytanów pirat na kolana kładzie, nasza załoga  w siłę rośnie, lecz z magią voodoo dziś nie wygramy, chyba że się z nimi zbratamy; hej ho szpilki wbijam, hej ho kukiełką steruję, teraz tobą w ciemno w pole pokieruję.

Gdy za przyjaciela masz już czarownika, rumu ci na statku nie brak, a gdy na misji susza wielka, to ci rumu podaruje; hej ho rum się przelewa, hej ho napijcie się bracia, bo nasza przygoda, wkrótce się zakończy.

Teraz pirat sam się musztruje, swoją frakcję sam sobie wybiera, a kim się stanie w krótkiej przyszłości to jego decyzja; hej ho załogo rośnij w siłę, hej ho strzeż nam porządku, bo nie wiadomo kiedy, jeszcze powrócimy!

Dodaj komentarz