Miesięczne archiwum: Lipiec 2015

Cenega wyda Risen 3: Władcy tytanów na PlayStation 4 – po polsku!

risen_3_ps4_playstation_okladka_coverZgodnie z podaną informacją prasową, firma Cenega, czyli wydawca serii Risen wbrew wcześniejszym przewidywaniom, wyda edycję rozszerzoną Risen 3: Władcy tytanów na PlayStation 4 – i do tego tak jak na PC, w polskiej wersji językowej!

Dzień premiery został ustalony na 21 sierpnia – ponad rok po premierze wersji oryginalnej. Cena sugerowana to 169,99 zł – grę będzie można jednak dostać z pewnością taniej, ale i tak jest to wartość niższa niż standardowa cena nowych gier na tą platformę. Nie ma to jednak być zwykły port – produkcja doczeka się wielu poprawek pod względem graficznym, czyli w tym aspekcie, który w recenzjach gier z serii Risen na konsole był mocno krytykowany.

Risen 3: Władcy Tytanów – Edycja Rozszerzona to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników przygody i eksploracji. Wydanie zawiera wszystkie opublikowane do tej pory aktualizacje oraz dodatki, a poziom grafiki będzie można porównać do ustawień „Ultra” z premiery na PC.

Gra zostanie wydana w jednej edycji wraz z wersjami czeską i węgierską, gdyż w tych krajach Cenega również jest wydawcą. To pozytywna wiadomość, gdyż w przypadku premierowych wersji na PS3Xbox 360 otrzymaliśmy wersję angielską – prawdopodobnie z przyczyn ekonomicznych, takich samych jak brak dubbingu.

Życzymy, aby tym razem polskiemu dystrybutorowi ten krok się zwrócił z nawiązką i jeżeli Cenega będzie wydawcą czy kolejnych produkcji PB z serii Risen, gdy ta będzie kontynuowana, czy najnowszej gry ELEX, otrzymamy pełną polską lokalizację na wszystkich platformach – oczywiście z możliwością wyboru wersji kinowych, dla tych którzy preferują rozgrywkę z angielskim dubbingiem.

Wraz z tym trzymamy kciuki za reedycję Risen 3: Władcy tytanów na PS4, bo jej jakość z pewnością przełoży się na satysfakcję wszystkich zaangażowanych podmiotów. Oby to była pierwsza gra z serii Risen na konsole, która zostanie ciepło przyjęta w wersji konsolowej. Szansę R3 ma, bo na tej platformie oferta gier RPG akcji jest ograniczona – z pierwszych recenzji, które pojawią się już za miesiąc, dowiemy się czy tak będzie.

Informacja prasowa

Powitajmy ELEX Info!

Sieć GameWalk.pl wzbogaciła się o kolejną stronę – wszystko wskazuje na to, że pierwszą w Polsce, a może i na świecie stronę poświęconą w całości najnowszej grze studia Piranha BytesELEX. ELEX Info jest kontynuacją swojej starszej siostry – Risen Info i mimo zmieniających się czasów oraz rosnącej popularności fanpage’ów w social media umniejszającej roli fansite’ów, ma na celu znalezienie swojej niszy i podobnie jak poprzedniczka – bycie bezwzględnym liderem sceny.

elexinforpromoscreen

ELEX Info czerpie garściami ze swojej poprzedniczki – jest oparta na podobnych, ale usprawnionych rozwiązaniach. Na starcie również stawia na koncepcję miejsca współtworzonego przez czytelników, co przy Risen Info, mimo marazmu w społeczności zgromadzonej wokół gier okazało się strzałem w dziesiątkę. Jednocześnie w nowej serii gier od twórców Gothica redakcja upatruje nadziei na ożywienie sceny i prowadzenie wortalu z pełnym rozmachem.

Naturalnie również, na forum sieci GameWalk pojawił się nowy dział do dyskusji, poświęcony grze ELEX.

Nowej stronie życzymy samych sukcesów i serdecznie zachęcamy do regularnego odwiedzania, a nawet współtworzenia ELEX Info – tym czasem RI naturalnie nie będzie informować o grze ELEX – no, najwyżej o premierze. Ahoj!

Risen 2 za 8,75 zł!

sklepie Gry-OnLine.pl wielka promocja dla osób nieposiadających gry Risen 2: Mroczne wodyRisen 2! Za jedyne 8,75 zł można otrzymać cyfrową edycję drugiej części serii Risen. Kto jeszcze nie zakupił tej gry, ma szansę zrobić to teraz w niezwykle okazyjnej cenie.

Zakup jest możliwy jedynie z terenu Polski i można go dokonać pod tym linkiem.

Elex – nowa gra od PB!

Nordic Games zapowiedziało o godzinie 14 czasu polskiego nową grę od Piranha Bytes! Jej tytuł to Elex. Produkcja ujrzy  światło dzienne prawdopodobnie na przełomie lat 2016/2017. Ten RPG, który powstawał po Risen 3 jest osadzony w świecie science fantasy i ma zostać wydany na PC i konsole oraz będzie posiadać ręcznie stworzony, otwarty świat. elex logo

Nordic Games to nowe wcielenie JoWooD, stworzone przez Szwedów, którzy po bankructwie austriackiej firmy, wykupili ją łącznie z osadzoną w USA Dreamcatcher Games i uczyniło z obu swoje spółki córki – przenosząc jednocześnie nazwę JoWooD do przeszłości. W szeregach firmy znajdziemy o wiele mniej osób niż przed bankructwem, ale nie są to z oczywistych względów same nowe twarze. Spod ich skrzydeł wyszła ostatnia gra bezpośrednio związana oficjalnie z uniwersum Gothic – ArcaniA: Upadek Setarrif, więc śmiało można powiedzieć, że PB wróciło do współpracy z spadkobiercą wydawcy, z którym po Gothic 3 się rozstało. Nie oznacza to oczywiście, że i tym razem, współpraca zakończy się w gorzki sposób.

Więcej ten temat gry Elex na ten moment możemy dowiedzieć się z oficjalnego fanpage’a Piranii oraz nowej gry na FB, a także na stronie tej produkcji – elexgame.com. Jednak prawdziwy wysyp informacji, prawdopodobnie dopiero za miesiąc, na targach Gamescom.

11717425_1413326602331479_2222163891456669375_o

Tym samym, dopóki PB nie powróci do serii Risen, Risen Info przejdzie powolnie do hibernacji – mamy jednak nadzieję, że spotkamy się na nowej stronie, poświęconej trzeciej już serii gier PB, którą będziemy podobnie współtworzyli. Do przeczytania!

Współautorzy newsa: KwiateK, Kooteks