Miesięczne archiwum: Grudzień 2014

Pierwsza część serii Risen już za 9 zł w sklepach sieci Biedronka

logobiedronkaJak donosi serwis pclab.pl w sklepach sieci Biedronka od 2 do 15 stycznia odbędzie się wielka wyprzedaż gier. Niestety nie zobaczymy tam nowszych tytułów ani serii Gothic, natomiast w sklepach Biedronka do połowy stycznia znajdziemy dobrze znaną pierwszą część serii Risen – za symboliczne 9 zł. Jeśli ktoś jeszcze nie zaopatrzył się w ten tytuł, zapraszam do kupna.

Źródło

Najlepsze filmy na tvgry.pl w 2014 roku – Risen 3 znów w centrum uwagi!

tvgry_logo_darkRisen na portalu Gry-OnLine.pl zachwyca i odnosi niemały sukces. Serwis opublikował właśnie ranking najczęściej oglądanych filmów na jego łamach. Risen 3, a dokładnie próba zrobienia dubbingu do niego przez redakcję Gry-OnLine.pl zajmuje drugie miejsce w rankingu najlepszych filmów na platformie tvgry.pl, natomiast w rankingu filmów z największą ilością „lajków” od użytkowników, przytaczany materiał z Risen 3 zajmuje trochę gorsze – dziewiąte – miejsce lecz nadal jest w TOP 10! Gratulacje!

Źródło

Risen 3 z soundtrackiem Risen 2?

Risen 3: Włądcy tytanów wśród niektórcyh graczy uzyskał łatkę „Risen 2,5”. Pomijając brak wyraźnego skoku, który był między pierwszą, a drugą częścią, możemy znaleźć dosyć konkretne argumenty, aby nazwać tak trzeciego Risena. W napisach końcowych Risen 2 możemy usłyszeć parę znajomych dźwięków które są wykorzystane jako soundtrack Risen 3. Na tym gameplayu możecie znaleźć dowód. Wiedzieliście o tym?

Risen 3 szturmuje rankingi serwisu GRY-OnLine.pl

Koniec roku 2014 przynosi rankingi wydanych w tym roku gier – a do tego grona zalicza się Risen 3: Władcy tytanów. Takie rankingi zorganizował też popularny w Polsce serwis GRY-OnLine.pl. Co najważniejsze, Risen 3 odniósł w nich niemały sukces.

Jak dowiadujemy się z rankingu najpopularniejszych gier 2014 roku Risen 3 jest na 9 miejscu, wyprzedza takie tytuły jak Dragon Age: Inquisition, Wiedźmin 2, Grand Theft Auto V, Middle-earth: Shadow of Mordor. logoplrisen3

Jeśli chodzi zaś o podsumowanie premiery gier w roku 2014, Risen 3 również mocno się zaznaczył:

  • ogólny ranking (bez klasyfikacji platformy), 6 miejsce!
  • platforma PC, 6 miejsce, wyżej od Middle-earth: Shadow of Mordor
  • platforma PS3, 8 miejsce
  • platforma XBOX 360, poza TOP 10

Oczywiście gra nie została wydana na konsole nowej generacji, dlatego w rankingach uwzględniających gry wydane na te platformy, nie znajdziemy R3.

Dobry wynik PB zawdzięcza najprawdopodobniej lekkim powrotem do Gothica, późno rozpoczętą, ale jednak w miarę skuteczną promocją gry Cenege i oczywiście rzemieślniczą, dobrą grą od Piranha Bytes. Może następny tytuł od studia z Essen będzie w pierwszej trójce, któż to wie…

R3 znajdziemy również wbrew pozorom w rankingu Top 100 gier RPG wszech czasów w GOL. Obok tytułów z serii Risen znajdziemy też oczywiście serię Gothic.

  • Risen 3: Władcy tytanów (2014), miejsce 96 – gra ma dopiero 4 miesiące, a jest uznana, za jedną ze stu najlepszych wszech czasów
  • Risen 2: Mroczne wody (2012), miejsce 93 – gra wg opinii gorsza od Risen 3 lecz w rankingu wypadła lepiej.
  • Risen (2009) – ta część sagi Risen znajduje się na najlepszym miejscu czyli 73.
  • Gothic (2001) – pierwsza część sagi Gothic znajduje się na miejscu 20, dobry wynik,
  • Gothic II (2002) miejsce 12, najlepszy wynik spośród gier od naszego zachodniego sąsiada

Z kolei w sondzie „Która z 20 najlepszych gier RPG podoba Ci się najbardziej?” wygrywa Gothic, Gothic 2 znajduje się na miejscu 4. Jednak tylko dwie pierwsze części są reprezentowane w rankingu – a obok nich trzy części serii Risen. Oznacza to, że PB w oczach graczy trzyma formę, którą zgubiło wraz z Gothic 3.