Miesięczne archiwum: Wrzesień 2014

Obszerny wywiad z Piranha Bytes – to nie koniec serii Risen!

Jeden z redaktorów World of Risen, podczas targów Gamescom 2014 zdołał przeprowadzić wywiad z kilkoma Piraniami (Haraldem Ikenem, Björnem i Jenny Pankratz). Czy seria Risen faktycznie zakończy się na 3 części? Co Piranie myślą o gamingowej rewolucji, która zachodzi na Linuksie? Jakie czynniki wpływają na to, ze ich gry są tak wyjątkowe? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w poniższym wywiadzie. Treści jest sporo, ale nam – fanom – raczej to nie przeszkadza. 😉

Gamescom-2014-Streaming-Schedule

Zapraszamy do rozwinięcia newsa. Continue reading

Warto być aktywnym!

Witajcie! Który raz już przechodzicie R3? Nie wszyscy – na przykład ja – jeszcze nawet w grze dobrze się rozkręcili. Jednak ten wpis jest zupełnie o czymś innym.

Risen Info w sierpniu skończyło 6 lat. Nieokrągła rocznica nie wymaga świętowania – ostatni prezent RI otrzymało na 5 urodziny. Od tamtego momentu otrzymywało same prezenty – było w zdecydowanej większości tworzone przez Was, czytelników! Continue reading

Pierwszy patch do Risen 3

Kilka dni temu, twórcy wspominali, że pracowali nad aktualizacją, która umożliwi grę graczom z nowoczesnymi procesorami wielordzeniowymi. Z dniem dzisiejszym, patch został oficjalnie wydany. Nie wiadomo, czy zawiera również inne poprawki. Użytkownikom posiadającym wersję Steam patch pobierze się automatycznie. Natomiast posiadacze wersji wolnych od zabezpieczeń DRM, mogą pobrać go bezpośrednio z oficjalnej strony gry.

patch_grid_de

Bezpośredni link do patcha dla wersji DRM-free

Nowy album KaiRo – akcja na Kickstarterze bliska sukcesu

Prowadzona przez Kaia Rosenkranza zbiórka pieniędzy na niezależny album muzyczny Journey Home spotkała się z ciepłym przyjęciem przez fanów. W momencie pisania newsa projekt uzbierał 72% wymaganej kwoty. Do końca akcji zostało niewiele czasu, a KaiRo – kompozytor muzyki serii Gothic oraz Risen 1 – zachęca fanów różnymi nagrodami. Każda osoba, która wspomoże projekt kwotą minimum 10 dolarów, będzie mogła pobrać album w dniu premiery.

ba44421186aeff7d51b0f2ccb6c4c36d_large

Jeżeli jesteś jedną z osób, która stęskniła się za wspaniałymi utworami Kaia Rosenkranza, zachęcamy do zapoznania się z akcją pod tym linkiem.