Miesięczne archiwum: Sierpień 2014

Risen 3 na piątym miejscu w Top 10 Steam

Risen 3 cieszy się popularnością nie tylko u naszych zachodnich sąsiadów ale też u nas, w Polsce. W Top 10 Steam, Risen 3 jest na miejscu 5.

Dwa najważniejsze erpegi tego lata znalazły się w pierwszej dziesiątce bestsellerów Steama. Divinity: Grzech Pierworodny już od kilku tygodni świetnie radzi sobie na cyfrowym ryneczku, a teraz dołączyła do niego trzecia część serii Risen od Piranha Bytes, która cieszy się szczególnymi względami nie tylko wśród niemieckich graczy, ale także i u nas, w Polsce. Co prawda można narzekać, że „trójeczka” w dużej mierze jest recyclingiem pirackiej dwójki, ale to niekoniecznie musi przeszkadzać w dobrej zabawie. Przydałaby się jednak jakaś szybka łatka, bo dzieło Piranii cierpi z powodu licznych drobnych błędów.

Więcej na gry-online.pl.

Risen 3: Władcy tytanów wydany!

Dzisiaj, 15 sierpnia 2014, została wydana trzecia i ostatnia gra z serii RisenRisen 3: Władcy tytanów.

Świat gry Risen 3 został porzucony przez bogów. Trwają Wojny Tytanów, ale pojawia się też nowe zagrożenie. Młody wojownik zostaje zaatakowany przez cienie, które pozbawiają go duszy. Rusza odzyskać to, co mu zabrano, podczas gdy świat pogrąża się stopniowo w mroku. Potężnym sojusznikiem może się okazać zdelegalizowana organizacja magów. Aby pozyskać ich pomoc, bohater musi odszukać sanktuarium na Taranis, zwanej też Wyspą Gromu. Pod ochroną Strażników magowie szukają w kopalniach Taranis kryształów przepełnionych magiczną energią. Czy gracz dołączy do Strażników, by móc nawiązać kontakt z magami? A może spróbuje osiągnąć swoje cele w Risen 3 z pomocą jednej z pozostałych frakcji?

Przez krótki wyjątkowo krótki czas od ogłoszenia do wydania, była promowana przede wszystkim jako powrót do korzeni gier Piranha Bytes. Jak mówią statystyki serwisu Steam, w ciągu 9 godzin od premiery, w grę zagrało 5 tysięcy osób. Jeszcze jedną ważną statystyką jest to, że średnia recenzji zagregowanych w serwisie Metracritic, na premierowy poranek wynosi 71. To nieco lepiej niż drugi Risen i nieco gorzej niż pierwszy. A jak oceniacie grę wy?logoplrisen3

Serdecznie dziękujemy wszystkim czytelnikom za czytanie Risen Info, jeszcze mocniej dziękujemy tym, którzy poświęcili swój czas na przesyłanie nam swoich newsów! To oczywiście nie koniec, newsy popremierowe zawsze się pojawiają, a na pewno zobaczymy się po ogłoszeniu nowego projektu PB. Najpierw jednak, niech Risen 3 spełni nasze oczekiwania.

Tymczasem, do gry!