Miesięczne archiwum: Czerwiec 2014

Kai Rosenkranz powraca do współpracy z Piranha Bytes!

KaiRo wraca do współpracy z Piranha Bytes, co ogłosił w najnowszym filmie dotyczącym swojego projektu płyty. Przedstawia w nim podpisaną umowę z PB… I nie kryje radości z tego powodu.

kaipowrotdopb2014

W całym filmie jest mowa o serii Gothic – i głównie wokół odwołań do niej powstaje autorski projekt Kaia. Nie dziwi to też racji, że jak już wiemy – Risen 3 jest ostatnią grą z serii.

Dlatego Kai muzyki do Risena już nie stworzy – czyżby nowy Gothic? Na razie Kai będzie współpracował z PB w zakresie użycia loga PB i Gothic na swojej płycie. Ostatnia jego wypowiedź o współpracy z PB, z 2011 roku zdecydowanie przekreślała dalszą współpracę z PB w zakresie Risena – a więc wszystko jest możliwe.

Ścierwojady w Risen 3: Władcy tytanów

Niedocenianie przeciwników nigdy nie jest dobrym pomysłem. Ma to również odzwierciedlenie w świecie Risen 3: Władcy tytanów.

L3IunEJ

Na pierwszy rzut oka, ścierwojady nie wydają się niebezpieczne – są roślinożerne. Ale nie oszukujmy się. Podczas gdy ścierwojady wolą raczej ostrzegać i grozić swoim wrogom na odległość, to spotkanie z nimi wciąż może skończyć się śmiercią. Zwłaszcza, że stworzenia te rzadko występują pojedynczo, lecz podróżują w grupach. Możesz spotkać te mierzące 1,5m (około 5 stóp) osobniki nad brzegami rzek i jezior. Choć nawet przemierzając dżunglę można natknąć się na ich pastwiska. Jeśli ten roślinożerca czuje się zagrożony, zaatakuje swoim spiczastym dziobem. Będzie on również polegał na swoich mocnych nogach, by utrzymać przeciwników na dystans.

Bez niespodzianek – gnomy w bestiariuszu R3

Gnomy są nam dobrze znane z poprzednich części gry. Jednak tym razem, wystąpią one w nowej roli. W kopalniach Taranis zawarły wygodny sojusz z magami. Tam gnomy drążą kopalnie w poszukiwaniu specjalnych kryształów, które dostarczają swoim sojusznikom. Wszystkie inne metale (jak rudy srebra i złota), które wydobędą, mogą zatrzymać dla siebie. Gnomy to zazwyczaj pokojowe stworzenia, ale jeśli spróbujesz zabrać ich łupy, mogą stracić do ciebie cierpliwość.

NdsDPFn

KaiRo i Harry Murrell

10413328_529925237119944_9198490473010940660_nKai Rosenkranz (przez społeczność fanowską zwany KaiRo) choć od lat nie jest już jednym z Piranii, to mimo wszystko wciąż kojarzony jest z tym zespołem. Sympatię fanów zyskał nie tylko dzięki genialnym kompozycjom, które tworzył na potrzeby gier z serii Gothic i Risen, ale przez pewien czas odpowiadał również za kontakt ze społecznością.
Mimo, że Kai nie pracuje nad Risen 3, to faktem jest, że miał ogromny wpływ na odbiór wszystkich produkcji PB. Myślę więc, że zasłużył sobie na to, by wspomnieć o nim raz jeszcze.

Po opuszczeniu szeregów PB, zajął się projektem Nevigo i słuch o nim zaginął (przynajmniej w naszym środowisku). Po latach zamierza wrócić z nowym albumem, o czym zostaliście już poinformowani. Sytuacja wygląda na tyle interesująco, że gościnnie na albumie udzieli się Harry Murrel, czyli człowiek odpowiedzialny za brzmienia gitarowe w ścieżkach dźwiękowych gier z serii Gothic (jak również innych zachodnich RPGów, jak np. seria TES). O współpracy pomiędzy dwoma muzykami poinformował sam KaiRo za pośrednictwem swojego facebooka oraz nagrania na youtube. W połowie filmu znajdziecie odnośnik do kanału Harrego. Na filmach nie zabrakło klimatycznej muzyki z gier PB granych na pianinie (w przypadku KaiRo) oraz gitarze akustycznej (w przypadku Harrego).

Jeżeli nie potraficie odnaleźć ducha Gothica w nowych produkcjach PB, może odnajdziecie go w muzyce KaiRo? Ja nie mam ku temu żadnych wątpliwości.