Miesięczne archiwum: Maj 2014

Dwa kolejne potwory w bestiariuszu Risen 3

Mogilny pająk tropikalny

Pająki obawiają się wielu ludzi, ale te okazy są naprawdę przerażające. Ten wielki pająk tropikalny z pewnością zasłużył sobie na taką nazwę, osiągając wzrost 2-3 metrów (6,5-10 stóp). Ich mottem jest: jeżeli jesteś mniejszy ode mnie, spróbuję cię zjeść.

Ze względu na ich ciemny kolor oraz fakt, że ci trudni przeciwnicy zamieszkują głównie jaskinie, zwykle są odnajdywane bardzo późno. Niektórzy podróżnicy mogą powiedzieć, że zbyt późno… Znajdują się one wyżej w hierarchii pająków, niż normalne pająki tropikalne, które są również bardzo nieprzyjemnymi stworzeniami. Podczas walki, trzeba uważać na podstępne ataki pajęczych nóg.

LPFvvoX

Smoczy zębacz

Jeśli mowa o smoczym zębaczu, w imieniu tkwi wróżba. Jedno spojrzenie na tą szybką i mocną bestię i nie masz problemów z wyobrażeniem sobie jej bardzo ostrych zębów i pazurów odpruwających świeże mięso od twych kości. I często, te zwinne drapieżniki nie występują pojedynczo, lecz polują w grupach do 3 osobników.

Dzięki wysokości około 2 metrów (6,5 stóp), jego szczęka zamyka się szybciej na głowie ofiary, niż ktokolwiek mógłby chcieć. Smoczy zębacz nie musi nagle pojawiać się przed obliczem bohatera – potrafi skoczyć na niego z większej odległości bez najmniejszych problemów.

ixsVJL2

Tomasz Bagiński współpracuje z PB przy Risen 3

Niektórzy z Was może kojarzą Tomasza Bagińskiego. Jest to znany, polski twórca wielu animacji, między innymi tych do gier z serii Wiedźmin. Oczywiście znany jest nie tylko  z growych animacji, stworzył też np. animowaną historię Polski.bb08e74327c6f466d6dab46541f505c9

Jest on również pracownikiem studia Platige Image – i to on jest autorem trailera do Risen 3. Informacja na stronie studia – klik.

Wiadomość ta może zaskakiwać, szczególnie że wyżej wymieniona firma niejednokrotnie prezentowała o wiele wyższy poziom. Można się domyślać jednak, że ma to związek z niskim budżetem przeznaczonym na marketing trzeciego Risena.

Oto szkic koncepcyjny z prac nad trailerem:
hckxmy56KXc

A w rozwinięciu newsa – bonus!

Continue reading

Risen 3 to ostatnia część serii!

Wiemy to już przed premierą. Nie będzie Risen 4. Chociaż dla wielu z środowiska fanów gier PB, to dobra wiadomość, bo szansa na nową część Gothica.

Jak donosi World of Risen, w pierwszej minucie gameplayu z RPC (o którym mowa w poprzednim newsie), Bjoern Pankratz mówi krótko, że Risen 3: Władcy tytanów to ostatnia część serii.risen3tokoniecbybjorn

Co dalej? Nowa seria lub powrót do uniwersum Gothica? Dowiemy się tego prawdopodobnie dopiero za kilka lat. Jeśli Deep Silver utrzyma swoją politykę późnego informowania, najprawdopodobniej zostaniemy zaskoczeni kilka miesięcy przed wydaniem gry.

Po prostu bądźmy cierpliwi! Raczej na pewno dowiemy się tego w tym dziesięcioleciu 🙂

P.S. Jeśli kogoś to interesuje, mimo zakończenia serii Risen, Risen Info po premierze R3 będzie dalej istniało i informowało o nowej grze PB, a jeśli dowiemy się już co to za seria – wrócimy z nowym wortalem.