Miesięczne archiwum: Kwiecień 2014

Piekielny pies – aktualizacja bestiariusza

Piekielny pies to prawdziwy koszmar dla gracza. Sam demoniczny wygląd może być wstrząsający dla podróżników, a jego waga około 80kg świadczy o imponującej budowie ciała.

Jakakolwiek odwaga, którą się odznaczałeś, opuści cię szybko, gdy tylko spojrzysz w jego rozjarzone ślipia. Doskonały słuch i węch czyni z niego wyśmienitego łowcę. I jeżeli uważasz, że działa on sam, popełniasz wielki błąd. Kilka takich bestii może zakończyć życie bohatera szybciej, niż mógłbyś przysiąc. Czy wspomnieliśmy, że ta zwinna kreatura potrafi się również wspinać?

Główną bronią piekielnych psów są ich zęby. Dzięki dużej skoczności, lubi skakać do gardeł swych ofiar, by na nich urządzić sobie ucztę. Jakby tego było mało, inna uwaga: bestia często służy, jako zwierzę czegoś bardziej niebezpiecznego!

7kGY41h.jpg

Ognisty golem w bestiariuszu R3

World of Risen opublikował pierwszego potwora, którego spotkamy w Risen 3 w ramach bestiariusza. My publikujemy fragmenty tłumaczenia wpisu.

risen3ognistygolem

Gracze, którzy po raz pierwszy spotkają ognistego golema w Risen 3: Władcy tytanów będą drżeli ze strachu! Mimo, że żyją one raczej samotnie, spotkamy je w maksymalnie parach, są bardzo, bardzo groźne. Ich trzymetrowy wzrost i potężna siła zadają bezmyślnym śmiałkom niesamowite obrażenia.

Nieostrożne przemierzanie obszarów oblanych lawą zwiększa szanse na spotkanie tych gigantów. Ogniste golemy ponoć się nie odżywiają (chociaż widzianio jednego, któy zajadał ogniste kryształy) i jest bardzo czujną dwunożną istotą. Nie myśl, że nie umie się wspinać!

Jeśli naprawdę chcesz z nim walczyć, uważaj na jego potężne ataki pięściami. Może cię także zaskoczyć ich serią.

Risen 3 z możliwością pływania!

Jak od samego ogłoszenia gry (czyli kilku miesięcy) wiemy, Risen 3 ma być powrotem do korzeni z których wywodzą się gry PB. Krótko mówiąc, korzeniem jest seria Gothic, zwłaszcza 2 pierwsze części.

Kolejny raz dostajemy potwierdzenie ze to nie byly czcze slowa – w R3 będzie można pływać niczym w wszystkich grach z serii Gothic, a ponadto, niczym w tych uważanych przez większość za najlepsze – będziemy mogli także nurkować!

risen3plywaniekwiecien21

Brakowało Wam tego?

Pierwszy teaser Risen 3 i oficjalna polska strona

Dzisiaj ukazał się pierwszy zwiastun, teaser, sneakpeak – jak kto woli – nadchodzącej gry Piranha Bytes, Risen 3: Władcy tytanów. Są to 23 sekundy filmiku „kinowego”, na których prawdopodobnie nasz bohater walczy. Jest mrocznie.

Dodatkowo, po raz pierwszy w historii oficjalna strona internetowa gry PB, otrzymała polską wersję językową – risen3.deepsilver.com. Co prawda jeszcze niedopracowana – ale jest. Odpalono także podstronę z linkami do pre-orderów w różnych sklepach, na tą chwilę jest ich cztery – klik.