Miesięczne archiwum: Marzec 2014

Risen Neuland DTC – pierwszy prawdziwy mod do Risen po polsku!

Spory, nawet bardzo spory, czas temu ukazała się pierwsza pełnowartościowa modyfikacja do Risen. Pełnowartościowa, bo mamy tutaj do czynienia z nowym światem, nową fabułą, nowymi bohaterami… Fachowo taki typ modyfikacji nazywa się to totalną konwersją.

Risen 2013-12-13 21-36-54-96

Dzięki ciężkiej pracy fanów, bez jakiejkolwiek pomocy Piranha Bytes, udało się stworzyć takie narzędzia, że modowanie Risena jest już możliwe i sensowne. Niestety, gra w tym roku skończy już pięć lat i nie zanosi się, aby miała gwiaździstą przyszłość modderską. Jednak jeśli czujecie się fanami studia Piranha Bytes, powinniście zagrać w jedyną w pełnym tego słowa znaczeniu modyfikację, do pierwszej części serii Risen. Specjalnie dla Was – przetłumaczyliśmy napisy.

Risen 2013-12-13 21-40-33-50

Wszystko to miało miejsce dosyć spory czas temu, ale w związku z nawałem newsów o Risen 3, wybraliśmy dopiero ten moment dobry, na poinformowanie Was o tym modzie. Continue reading

Nowy bezimienny… tym razem z imieniem?

PEV7lMZc8QYW niemieckim portalu o grach komputerowych, pojawiła się ostatnio informacja jakoby w najnowszym Risenie, miało przyjść nam zagrać imienną postacią. Oczywiście są to jedynie spekulacje, gdyż oficjalnego potwierdzenia nie usłyszeliśmy od twórców. Pewne jest natomiast, że otrzymamy do dyspozycji zupełnie nowego bohatera, z którym w poprzednich częściach nie obcowaliśmy. Jedno jest wszak pewne, twórcy są gotowi na przełamanie wieloletnich „tradycji” gothicowych. Odnoszę również wrażenie, że tym razem  twórcy spróbują przebić się z popularnością, przez nieprzebite przez nich do tej pory granice Europy, aby podbić inne kontynenty. Co o tym myślicie?

Link do oryginalnego niemieckiego artykułu

Przypis od redakcji: wielkie dzięki piotyr, mamy nadzieję, że przetrzesz drogę i z naszym (czyli też Waszym) wspólnym wkładem naprawdę będziemy wyjątkowo sprawni.

Nie bądź tylko czytelnikiem!

Nie bierz przykładu z Saschy ;) Nie bądź tylko czytelnikiem!Premiera Risen 3 już w sierpniu! Zalewa nas coraz większa fala informacji o nowej grze PB. Każdy z Was chyba zauważył ostatni zastój. Chcemy dalej być liderem pod względem newsowania o grach PB, dlatego zwracamy się do Was o pomoc.

Jeśli masz chociaż odrobinę czasu, a trafiłeś w sieci na jakaś informację – prosimy, skorzystaj z opcji przesłania nam newsa (kliknij Redakcja, a potem Dodaj treść będąc zalogowanym).

Nie musisz wcale się rozpisywać!

Jeśli chciałbyś jednak nam bardziej pomóc, użyj tamtejszej opcji Kontakt. Mamy mnóstwo wakatów na newsmanów. Zróbmy coś od nas dla nas. Stwórzmy sprawne Risen Info.

Ruszył preorder Risen 3… W Niemczech. Premiera 15 sierpnia

Niedawno na amazon.de Risen 3 – Titan Lords pojawił się w przedsprzedaży. Dziś, potwierdzono, że to nie przedwczesne wystawienie gry. Oficjalnie ruszyła przedsprzedaż Risen 3. Tak jak na razie wygląda pudełko, mamy nadzieję, że jednak się ono zmieni – nie jest przecież zbyt efektowne.

61f9FzRzARL._SL1450_Ta informacja jednak ma znaczenie tak naprawdę tylko dla Niemców . Cenę ustalono na niespełna 50 euro. Ogłoszono także edycję specjalna – za z kolei aż 100 euro.

Jednak ważniejsza jest informacja, że skoro informacja z Amazonu jest potwierdzona, wiemy już, że trzeci Risen ukaże się w sklepach w piątek, 15 sierpnia.

Pozostaje nam czekać na ogłoszenie polskiego wydawcy, z polskimi, przystępnymi cenami. I na premierę równą ze światową, jak nie zawsze przecież bywało 😉