Miesięczne archiwum: Luty 2014

Sklepowa wersja Risen 3 bez DRM

Inaczej niż jak mówiły pierwsze plotki, przymus używania Steam do gry w Risen 3 nie jest pewny. Przynajmniej w Niemczech.

Jak donosi World of Risen, Rudolf Inderst, community manager z Deep Silver, pudełkowy Risen 3 będzie raczej sprzedawany bez DRM – przynajmniej w krajach niemieckojęzycznych. Ogólnie, nie podjęto jeszcze żadnej decyzji co do systemu zabezpieczeń. No, poza ich brakiem w sklepowej wersji dla Niemców, Austriaków i Szwajcarów.

Wersje z DRM również mają być dostępne – czyli aby mieć grę ze SteamWorks, trzeba będzie kupić grę w sklepie Steam. Czyżby trend „DRM-free”, zapoczątkowany przez polski CD Projekt, udzielił się PB i DS?

Risen 2 z DLC za 10 euro w Humble Store

W sklepie Humble Store, należącym do ludzi odpowiedzialnych za słynne akcje Humble Bundle, rozpoczął się Deep Silver Week.

W ramach tej promocji, można kupić Risen 2 Complete Edition w cenie €9,99. Czy klucz umożliwia instalację polskiej wersji – nie wiemy.risen 2 humble store

Być może start tej promocji ma związek z jutrzejszym oficjalnym ogłoszeniem Risen 3… Gra wychodzi w sierpniu, więc kampanię reklamową czas zacząć. A propos nowej gry PB, zaktualizowaliśmy artykuł Ogólne o najświeższe fakty o Risen 3wiemy już np. jaki będzie rozmiar świata, zapraszamy więc do zaglądnięcia.

Klimatyczny screenshot z Risen 3

Dzisiaj na łamach risen2.ru ukazał się nowy zrzut ekranu z Risen 3: Titan Lords.24-02-2014_Untitled

Czuć niezły klimat… I ponownie widzimy ten „fioletowy otwór w niebie”, z którego trzaskają pioruny. Niewykluczone, że ma on konkretne znaczenie w świecie gry.

Więcej się dowiemy już wkrótce, a czegoś oficjalnego na pewno już jutro – gdyż jak mówi plotka, właśnie we wtorek, 25 lutego 2014, Risen 3 zostanie oficjalnie zapowiedziany.