Miesięczne archiwum: Sierpień 2013

Nowa odsłona Risen Info!

Witamy serdecznie na naszym nowym pokładzie wszystkich czytelników! Każdy, począwszy od szczurów lądowych po wilki morskie, kto jeszcze ma chociaż jedno oko, chyba już zauważył, że Risen Info wygląda inaczej…

noweri

Nasz wortal w sierpniu 2013, właśnie przed chwilą, skończył 5 lat. Stwierdziliśmy, że najlepszym prezentem jubileuszowym dla strony internetowej jest bardzo porządna operacja plastyczna. Jako pierwszy serwis o Risen w Polsce i pionier sieci GameWalk.pl, czujemy się zobligowani do wdrażania innowacji. I tym sposobem, z urokliwego, aczkolwiek bardzo klasycznie prezentującego się Risen Info uczyniliśmy najbardziej spełniający standardy drugiego dziesięciolecia XXI wieku serwis sieci GameWalk.pl!

Nowe Risen Info otrzymało w prezencie nowy silnik – WordPress – to już trzecia wymiana tego fundamentu w pięcioletniej historii serwisu. Jako że RI jest przede wszystkim info, znana platforma blogowa w tym przypadku będzie sprawowała się doskonale. Wortal został stworzony z myślą o czytelności i minimalizmie, bo jego nadrzędnym zadaniem jest informowanie czytelników – teraz będzie to robił w najlepszy możliwy sposób.

Strona jest w 100% dostosowana do wszelkiego rodzaju urządzeń, na których nas przeglądacie. Teraz bez przewijania w bok przeczytacie informacje o serii Risen zarówno na telewizorach jak i komórkachRisen Info samo się dostosuje.

Przyzwyczajenie do nowego wyglądu strony nie powinno zająć długo, gdyż stawia on przede wszystkim na użyteczność i łatwość obsługi. Jeśli czcionka jest za mała lub za duża – w lewym górnym rogu zawsze jest możliwość zmiany jej rozmiaru – klikajcie do oporu. Obok też kryje się magiczny guzik „odtwórz”, który odpali muzykę umilającą przeglądanie strony i poczucie klimatu gier Piranha Bytes, który wbrew pozorom tworzonym przez „nowoczesność”, aż bije z Risen Info :).plejadarozmiarow

Mamy też w końcu wyszukiwarkę z prawdziwego zdarzenia – teraz dobrze szukając, zawsze znajdziecie. Rozwinęliśmy też interakcję użytkowników – oprócz ulepszenia samych komentarzy, macie od teraz możliwość tworzenia Risen Info razem z nami. Możecie wysyłać swoje treści, screeny jak i uzupełniać dział download.

To wszystko składa się na nowe, piękne i dopracowane Risen Info, które właśnie oddajemy w Wasze ręce. To dzięki Wam pierwszy polski wortal o serii Risen wciąż istnieje, dla Was wypiękniał i dzięki Wam będzie jeszcze lepszy!

Po prostu dziękujemy, że jesteście z nami! Aye, aye!

Pierwsze oznaki trzeciego Risena?

Gamescom w Kolonii jutro dobiegnie końca – i najprawdopodobniej bez jakichkolwiek wzmianek o istnieniu Risen 3. Wszystko wskazuje, że nową grę Piranii poznamy dopiero w 2014, a premiera miałaby miejsce zapewne maksymalnie w 2015.

Jednak jak to w każdej branży bywa, każda informacja nie jest całkowicie tajna. I zgodnie z tą zasadą, serwis steamdb.info kilka dni temu wyjawił, że w bazie danych platformy Steam pojawiły się trzy wpisy o treści Risen 3 DLC4/5/6 Steam Store and Retail Key, gdzie cyferki 4,5,6 oczywiście kolejno się zmieniają.

Nie jest to bardzo pewna informacja, ale podobna pojawiła się rok temu w sprawie DLC do Risen 2 – i się sprawdziła.

Z tego wynikałoby zatem, że:

  • Risen 3 powstaje
  • zaplanowane są jak na razie 3 DLC, podobnie jak w przypadku dwójki
  • gra będzie wykorzystywała Steam, także jak R2
  • nie wiadomo dlaczego numeracja DLC zaczyna się od czwórki – nie jest to raczej kontynuacja numeracji z R2, więc może DLC jednak będzie aż sześć?

Kolejny raz musimy czytać dla Was między wierszami, ale tez nie możemy doczekać się oficjalnego ogłoszenia następnej gry Piranha Bytes – bo ona przecież na pewno powstaje.

Tymczasem, spodziewajcie się pewnych zmian na RI ;). Miłego końca wakacji.

Nowy fanpage i nowy wpis od Piranha Bytes

W ubiegłym miesiącu – a w sumie na koniec czerwca – deweloper serii Risen i Gothic oficjalnie zaistniał na Facebooku, czyli w królestwie dzisiejszego Internetu. Stało się to dosyć późno, ale musiało się stać. Czyżby ktoś w Piranha Bytes zmienił podejście do wizerunku marki na bardziej bliższą samym fanom? Tak może się zdawać, bo dotychczas wpisy od PB bezpośrednio „do ludzi” były niesamowitą rzadkością.

Teraz zaś, na fanpejdżu pojawiają się dosyć często. Jednak nie to jest sednem tego newsa. Jeden wpis został całkowicie poświęcony nowej grze Piranii.

Z powodu wielu pytań na temat naszego aktualnego projektu, zapewniamy, że ciężko pracujemy nad tworzeniem nowej gry. Jesteśmy bardzo zadowoleni wielkim zainteresowaniem nami. Niestety, nie możemy powiedzieć kiedy będziemy w stanie ruszyć z oficjalną informacją. Do tego czasu będziemy dostarczać Wam okazjonalnie nowinki i informacje o naszym studiu

Z poważaniem, Wasze Piranie

Mimo, że dalej nie wiemy czy to „Risen 3, Gothic 5 czy Humipumpi 1”, fakt jest faktem, że coś się kroi i raczej nie na Gamescom, ale zimową porą jak w przypadku Risen 2 doczekamy się „oficjalnego ogłoszenia”. Premiera? Patrząc na odstępy w premierach PB i brak jarzma JoWooD, 2015 wydaje się rokiem maksymalnym.

Zachęcamy do polubienia ekipy z Essen na FB, chociażby aby otrzymywać świeże informacje o tej nowej grze – ale nie zwalnia to Was z odwiedzania Risen Info, nasze newsy są lepsze :).

Facebookowy fanpage Piranii