Miesięczne archiwum: Marzec 2013

Risen 3 – pogłoski z dna płonącego oceanu

W ostatnich dniach lutego w czeluściach sieci Internet pojawiły się pierwsze doniesienia na temat trzeciej części serii Risen.

Getyndzka agencja Dluxe media, specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań third-party (np. soundtracków), opublikowała na swoim fanpejdżu na Facebooku następującą informację (wolne tłumaczenie):

RISEN 3 z muzyką od nas!

Nowa część udanej sagi gier komputerowych „RISEN” jest aktualnie wyposażona w muzykę spod naszego pióra.

Co ciekawe, informacja ta została usunięta z profilu firmy.

Do informacji dołączono obrazek mówiący jakoby Risen 3 miał podtytuł Blazing Oceans, czyli na nasze – Płonące Oceany:

Jednak po krótkim śledztwie okazuje się, że został on utworzony już parę dni po premierze Risen 2. Miał „premierę” w tym oto poście na forum WoR.

Taka pogłoska, jak każda inna, wywiera gorącą internetową dyskusję wśród fanów. Fanów czekających na oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Niestety Deep Silver nie został sprowokowany do odpowiedzi – ale doczekaliśmy się odpowiedzi studzącej nasze zapały do zaufania tej pogłosce. Oto słowa bossa Piranha Bytes:

Firmy nie kojarzę – nie mam z nimi żadnego kontraktu.

Gdybym jednak miał, teraz bym go z nimi zerwał, niezależnie od tego, czy pracujemy nad Risen 3, Gothic 5 czy Humipumpi 1.

Jednak nie niszczy to w całości szans na prawdę w owym „przecieku”. W celu stworzenia np. muzyku do trailera firmę, jak w przypadku Risen 2 wybrać może sam Deep Silver. Skoro Dluxe media usunęli wpis… coś jest na rzeczy.

Na razie wszelkie doniesienia na temat Risen 3, a być może Risen 3: Blazing Oceans (Risen 3: Płonące Oceany) przypominają spekulacje niczym z brukowców, jednak Piranha Bytes nad czymś pracuje… Być może wkrótce dowiemy się, czy plotki, o których tutaj piszemy okażą się prawdą.

Będziemy was o tym w przyszłości informować, tymczasem, jakie jest Wasze zdanie na temat Risen 3 z ewentualnym podtytułem Płonące Oceany? Nam szczególnie drugi człon podtytułu sugeruje… dużą grę.