Miesięczne archiwum: Listopad 2012

Dwa ciekawe mody do Risen 2 od Malkava

Niemiecki fan serii Risen, Malkav wydał dwa małe mody do Risen 2: Mroczne wody. Są to chyba najlepsze z dostępnych, jeśli patrzymy pod względem przyjemnych, ważnych zmian w grze. A dokładniej, przywracania tego, co Piranha Bytes usunęło w R2 w stosunku do swoich poprzednich gier – małych, a cieszących rzeczy.

Oba mody należy pobrać, rozpakować i wrzucić do folderu AppDataLocalRisen2Config, przykładowa ścieżka: C:UżytkownicyUżytkownikAppDataLocalRisen2Config.

Pobierz Risen 2 Player Interact Mod

Przywraca interakcję z wieloma obiektami w grze – tymi, których mogą używać NPC, a gracz nie.

Pobierz Food/Plant Inventory Mod

Koniec z zbieraniem wszystkiego do „zapasów żywności” – każdy przedmiot ma teraz swoje statystyki i jest odrębny. Pieczenie mięsa i smażenie ryb na ognisku wymaga teraz drugiego poziomu wytrzymałości. Dodano także nowe ikony i opisy dla przedmiotów, które używały dotąd zbiorowego „worka” zapasów (UWAGA, opisy w języku niemieckim).

Mattias Filler opuścił Piranha Bytes

Jak donosi worldofrisen.de, kolejna osoba będąca w zespole twórców Risen 2 od czasów pierwszej gry z serii Gothic rozstała się z nim. Powodów oczywiście nie znamy – możemy mieć jednak nadzieję, że są one zwyczajne, np. chęć realizowania się Mattiasa w innej dziedzinie niż gamedevie.

To kolejny stary wyjadacz, który odszedł z Piranii – wcześniej z siedzibą PB w Essen pożegnali się KaiRo i Ralph. Podobnie jak ci dwaj, Mattias odpowiadał za ważną gałąź w procesie projektowania gry – za projekt gry i fabuły. Oczywiście nie był jedyny od tego w zespole, ale jak każdy wkładał coś od siebie.

My, gracze, możemy mieć nadzieję, że nie odbije się to na kolejnej grze PB… może Risen 3? Na razie w tej kwestii panuje cisza. Czy odejście Mattiasa źle wpłynie na dalsze produkcje PB możemy wysunąć z wniosków po odejściu wcześniejszych pracowników. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czuliście w R2 brak będących w zespole od G1 kompozytora i artysty?

Profil Mattiasa Fillera na LinkedIn