Miesięczne archiwum: Marzec 2012

Gameplay i wywiad od playground.ru

Serwis playground.ru opublikował gameplay z Risen 2: Mroczne wody. Pokazywane są dalsze etapy gry, ale próźno szukać czegoś co może popsuć rozgrywkę. Zobaczyć za to możemy grę – po raz kolejny. Materiał pochodzi z wersji konsolowej, konkretnie Xbox 360. Prezentowana jest walka bronią białą, palną, interfejs, animacje… a w tle rosyjski lektor. Może uda Wam się coś zrozumieć, chociaż nowości tam nie ma.

Ciekawe są za to dwa cytaty z wywiadu z Bjoernem Pankratzem przeprowadzonym przez ten sam serwis:

Prędzej czy później gracz stanie się posiadaczem łajby. Po zaciągnięciu do załogi nowych osób – są one już tam obecne. W każdym porcie statek będzie można zakotwiczyć, a gracze mogą go używać jako teleportu. Jest to środek szybkiej lokomocji. Bezpośrednia kontrola nad statkiem nie jest możliwa.

(…)

Chcemy rozwijać nasze DLC, aby były małymi dodatkami. Główna część gry jest w pełni zakończona, więc nie przegapisz ani jednej kropli w morzu głównego wątku. DLC będą grały rolę dodatkowych podrozdziałów, zablokowanych, niewidocznych w podstawce, tak jak to było z dodatkiem do Gothic 2.

Pełen artykuł @ playground.ru

Źródło

Poznaliśmy ceny dwóch pierwszych DLC

Przed premierą ogłoszono dwa DLC – fabularną Wyspę skarbów i 5 przedmiotów zwanych Ubraniem pirata. Z ogłoszeniem standardowej edycji PC poznaliśmy ceny jakie będą musieli zapłacić chętni, którzy kupią grę po premierze lub przed bez owych bonusów, a będą chcieli je nabyć.

Wyspa Skarbów – 8€ lub 800 Punktów Microsoft

Ubranie pirata – 2,99€ lub 240 Punktów Microsoft

Przypomnijmy sobie teraz starą plotkę/przeciek o 3 DLC (więcej)… Wynika z tego, że czeka nas jeszcze jeden dodatek i to popremierowy.

Zapraszamy też do zaktualizowanego artykułu Risen 2 – DLC.

Źródło

Zawartość pecetowego pudełka Risen 2 ujawniona

Wydawca Risen 2 w Polsce, Cenega, opublikował komunikat prasowy ujawniający zawartość edycji standardowej gry. Osiem elementów będzie dostępnych na PC. Jest to dosyć standardowe wydanie jak dla RPG – no może poza poradnikiem, ich ostatnio coraz mniej. Szkoda jednak, że plotka o making-ofie się nie potwierdziła, zwłaszcza, że w kolekcjonerce jest on w tym samym pudełku co soundtrack…

30.03.2012, Warszawa – Cenega, oficjalny partner firmy Deep Silver w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech z przyjemnością prezentuje skład edycji standardowej gry Risen 2: Mroczne wody w wersji na komputery PC oraz informacje o przedpremierowych dodatkach DLC. Ta bogata edycja, przygotowana z myślą o fanach serii Gothic i pierwszej części gry Risen, zawiera następujące elementy:

1. Etui zbiorcze.

2. Gra w podwójnej, polskiej i angielskiej wersji językowej do wyboru.

3. Ścieżka dźwiękowa z gry na płycie CD.

4. Mapa świata gry oraz plakat – format A1.

5. Drukowany, obszerny poradnik.

6. Drukowana instrukcja.

Równocześnie odbędzie się premiera wersji cyfrowej gry na platformie MUVE Digital, zawierającej większość ekskluzywnych dodatków dostępnych wydaniu pudełkowym. To bardzo atrakcyjne wydanie dostępne będzie w rewelacyjnej, niskiej cenie! W skład edycji cyfrowej wejdą:

1. Gra w podwójnej, polskiej i angielskiej wersji językowej do wyboru.

2. Ścieżka dźwiękowa z gry w wersji cyfrowej.

3. Obszerny poradnik w wersji cyfrowej.

Więcej

Dwa DLC do preorderu

W wielu sklepach do preorderu dodawane jest fabularne DLC Wyspa skarbów. Jednak jak niektórzy pamiętają z newsów, istnieje też drugie DLC – tak zwane Ubranie pirata. Jest ono dość kontrowersyjne, gdyż jest to 5 ingejmowych przedmiotów zwiększających nasze statystyki… i co za tym idzie ułatwiających grę.

Cenega chwali się, że w jej sklepie muve.pl do zamówienia przedpremierowego dodawane są oba DLC – zarówno Wyspa skarbów jak i Ubranie pirata.

Czy według Was pięć przedmiotów może decydować o wyborze sklepu?

Źródło

Risen 2 – DLC