Miesięczne archiwum: Luty 2012

Mroczne wody, czyli jednak po polsku?

Gamezilla w swojej zapowiedzi tudzież, jak kto woli, recenzji z bety umieściła ciekawy obrazek. Obrazek ten przedstawia logo Risen 2 z polskim podtytułem Mroczne Wody. Najpierw miało być Dark Waters, potem Na Mrocznych Wodach, teraz plotka mówi o Risen 2: Mroczne Wody. Strona i sklep polskiego wydawcy w tej sprawie milczą, ale kto wie, czy to nie prawda – wszystkie polskie serwisy, które dziś umieściły swoje previewy użyły tejże nazwy.

Oto przegląd dzisiejszej prasy:

Gamezilla

GOL

Gram

StrategyInformer (zagraniczny)

Jednak najlepiej radzimy przetestować grę samemu, na co szansę możecie uzyskać tutaj. My także ze swojej strony szykujemy nieco materiału.

Polski Risen 2 także ze Steam

Wszystkie wątpliwości rozwiał zaktualizowany opis wersji cyfrowej Risen 2: Dark Waters w muve.pl. Sklep uzupełnił informację, że sprzedaje klucz Steam – chociaż możliwe, że przez Muve Downloader będzie możliwość pobrania instalatora gry od Steam.

Daje to tym samym mocną nadzieję, że będzie jedna wersja gry, a nie jak w przypadku gier Bethesdy, osobna dla wschodu. Dotąd wszystko wskazuje, że polska premiera Risena 2 będzie sukcesem – i postępem, przynajmniej względem części pierwszej (kolekcjonerka, dubbing).

Wersja cyfrowa kosztuje 100 zł, czyli 10 zł taniej niż pudełkowa (w sklepie polskiego wydawcy).

Beta za darmo dla użytkowników IGN Prime

Grono dostępu do „zamkniętej bety” Risen 2: Dark Waters powiększyło się o użytkowników serwis IGN Prime. Konta z statusem premium mogą teraz otrzymać taki sam klucz jak osoby, które kupiły kolekcjonerkę Risen 1. Jednak istnieje blokada regionalna – klucze mogą dostać tylko osoby z Stanów Zjednoczonych i Kanady. Promocja pewnie wynika z faktu, że tam po prostu nie była dostępna edycja kolekcjonerska. Cóż, w Polsce też jej nie było…

Betatesty rozpoczęły się 20 lutego i potrwają do marca, posiadacze kolekcjonerki R1 i teraz użytkownicy premium IGN mogą sprawdzić testową wersję gry. Jest to tak naprawdę wersja demonstracyjna beta, gdyż czas rozgrywki to ~2 godziny. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że taka wersja, ale miejmy nadzieję poprawiona, trafi za pewien czas do sieci jako oficjalna wersja demonstracyjna. Piranha zakończyła pracę nad „publiczną betą” z końcem 17 lutego.