Miesięczne archiwum: Listopad 2011

Doberlec opuszcza Deep Silver

Wczoraj, na łamach forum World of Players, Daniel „doberlec” Oberlerchner opublikował „list pożegnalny”. Dotychczas brand manager pracujący dla DS od 5 lat zdecydował się na opuszczenie firmy.

Źródło

Jako brand manager przy Risen 1 i 2, zawsze ważną kwestią dla mnie było utrzymanie kontaktu z społecznością, więc to robiłem i przyjmowałem sugestie jak i krytykę, które potem były wskaźnikami.

Właśnie z tego względu, z względu mojego związania z Wami, chcę Wam powiedzieć o mojej karierze w ten sposób. Zdecydowałem się na podjęcie wyzwania kariery zawodowej w Stanach Zjednoczonych i tym samym na opuszczenie Deep Silver. To nie jest dla mnie łatwa decyzja, bo bardzo lubię pracę nad Risen 2 i oczywiście chciałym, aby projekt został zakończony. Jednak teraz z zaufaniem pracę tę oddaję w ręce kolegów z Deep Silver.

Co się dla ciebie zmieni? Cóż, prawdopodobnie będę tylko komentował sytuację jako niepowiązana osoba, w wolnym czasie. FrauS i Gadwyn pozostają oficjalnymi przedstawicielami Deep Silver i będą wykonywać swoją pracę, jak robili to w ostatnich miesiącach.

Daniel pracował między innymi przy Spellforce 2, Gothic 3, Risen i Risen 2. Odpowiadał także na Wasze pytania, które zadawaliście na naszym forum.

„W ramach pocieszenia” Steam w swoim Autumn Sale przecenił także Risena. 10 euro, gra oczywiście bez polonizacji.

Risen w nowym Premium Games

Cenega Poland z przyjemnością informuje, iż 18 listopada doskonale znana wszystkim graczom seria gier Premium Games ukaże się w zupełnie nowej odsłonie. Seria zyska nowoczesny, jeszcze bardziej ekskluzywny wygląd. Jedno nie ulegnie zmianie – w serii tradycyjnie będą wydawane tylko najlepsze, jeszcze do niedawna premierowe tytuły, oraz unikatowe kompletne wydania i antologie najbardziej popularnych gier.

Wśród gier nowego Premium Games znalazł się Risen.

Nową reedycję można już od dziś kupić po sugerowanej cenie 69,99 zł. Jeśli jeszcze nie macie gry – zapraszam do sklepów.