Miesięczne archiwum: Październik 2011

Witamy Armię Call of Duty i Assassin’s Creed Site!

Dzień dzisiejszy nie jest szczególny li tylko ze względu na odbywające się w tym czasie Halloween. To właśnie dzisiaj sieć GameWalk Network, w której skład wchodzi również nasz wortal, powiększa się o dwóch sojuszników.

Po wielu tygodniach pracy i przygotowań mamy przyjemność powitać wortal Armia Call of Duty, poświęcony serii CoD, a zwłaszcza jej najnowszej odsłonie – Modern Warfare 3.

Drugą premierą w sieci GameWalk Network jest uznany wortal poświęcony serii Assassin’s CreedSystem Animusa, traktujący o wszystkich częściach AC i aktualnie obierający kierunek na Assassin’s Creed: Revelations.

Oba z w/w serwisów będą skupiać się na nowinkach i nie będą ustawać w dostarczaniu wielu cennych informacji oraz porad o poszczególnych częściach serii. Redakcje posiadają spore doświadczenie w tejże tematyce, dlatego możecie spodziewać się treści w najlepszym wydaniu.

Już teraz zapraszamy na
» www.Call of Duty Warfare.pl oraz

» www.Assassins Creed Site.pl.

Gnom na pokład!

I tak się dzieje! W Risen 2 milusi gnom może być naszym członkiem załogi, a sama rasa zostanie – jak wszystkie inne elementy świata – lepiej przedstawiona! Oczywiście, będzie do piracki gnom! Więcej poza papką prasową nie wiemy, ale cóż tu więcej można się rozpisywać – jak inni członkowie załogi, gnom będzie na pewno posiadał specjalne zdolności, wspomagał nas, po prostu będzie towarzyszem (a towarzysze w R2 mają być ważni, więc może nawet będzie między nami jakaś przyjaźń!). Czas zobaczyć nowego gnoma na własne oczy!

Więcej nowych screenów, także z gnomem, znajdziecie w galerii Risen 2 – Screenshoty.

Kwestie dodatków, narzędzi modderskich i różnic pomiędzy plaftormami

Serwis Strategy Informer przeprowadził wywiad z Danielem Oberlerchnerem z Deep Silver i uzyskał kilka odświeżonych faktów o Risen 2: Dark Waters.

Wersja konsolowa nie będzie mocno różniła się od pecetowej, jak miało to miejsce w przypadku pierwszej części serii, ale gracze na PC dalej będą traktowani jako ważna grupa docelowa. To właśnie PC jest główną platformą dla Risen 2. Z wiadomych przyczyn technicznych PC otrzyma trochę lepszą oprawę graficzną, jednakże gameplay będzie identyczny na każdej platformie. Twórcy robią, co mogą, aby wycisnąć z PS3 i Xboxa360 ostatnie soki.

„Gracz konsolowy wraca do domu o 6 wieczorem i chce po prostu włożyć płytkę do napędu i pograć 30 minut. Pecetowiec z kolei preferuje dłuższe sesje i nie frustruje się tak łatwo jak konsolowiec. Aktualny trend w tworzeniu gier skłania się ku mikro-rozrywce. Sądzimy jednak, że w ten sposób twórcy wiele tracą” – wyjaśnił Daniel.

Casualowcy nie będą jednak poszkodowani – Risena 2 zacznie się dość liniowo, by później zaoferować 25-30 godzin nieliniowej rozgrywki w otwartym świecie.

Niezwykle pocieszającą wiadomością są plany studia na wydanie ewentualnych dodatków. Nie będą to jednak drobne DLC, twórcy myślą bardziej o wprowadzeniu nowej wyspy, a nawet całego archipelagu. Risen 2: Noc Kruka? 🙂

Teraz pora na złą wiadomość. Nikłe są szanse na udostępnienie narzędzi modderskich. Powodem ma być brak wystarczających mocy przerobowych ze względu na mały zespół deweloperski.

Polski Projekt Społeczności: Upadek Setarrif – oficjalny start!

Mamy przyjemność poinformować, iż w dniu dzisiejszym została uruchomiona oficjalna strona Polskiego Projektu Społeczności – Upadek Setarrif. Serwis Risen Info został jednym z partnerów tego projektu. PPS to inicjatywa mająca na celu przygotowanie polskiej wersji dodatku Arcania: Fall of Setarrif, ponieważ żaden polski dystrybutor nie planuje na chwilę obecną wydania gry na naszym rodzimym rynku. A oto, co piszą o sobie założyciele projektu:

Polski Projekt Społeczności

UpadekSetarrif.pl to serwis poświęcony grze Arcania: Gothic 4 oraz pierwszemu oficjalnemu dodatkowi Fall of Setarrif. Wszyscy znamy długie perypetie związane z planami wydawniczymi tegoż dodatku oraz problemami pierwotnego wydawcy, firmy JoWooD. Niestety, na chwilę obecną nie zanosi się, aby Upadek Setarrif został wydany w Polsce, a tym bardziej zyskał pełną lokalizację. W tym celu tuż przed światową premierą gry, powołaliśmy do życia naszą inicjatywę: Upadek Setarrif – Polski Projekt Społeczności. Jesteśmy nie tylko redakcją serwisu o grze, ale również zespołem polonizacyjnym, którego powstanie datujemy na 10 października 2011 roku. Nasz skład tworzą tłumacze, graficy oraz programiści, którzy nie przyjmują do wiadomości, iż tak wspaniała seria (Gothic -> Arcania) mogłaby zostać pominięta na polskim rynku wydawniczym. Wszyscy razem tworzymy liczną społeczność fanów Gothika i nie zamierzamy pozostawić tego na pastwę losu. Jeśli zajdzie taka potrzeba, a niestety na to musimy się nastawiać, to sami stworzymy polską wersję dodatku Arcania: Fall of Setarrif, dzięki czemu każdy fan otrzyma możliwość gry w naszym rodzimym języku. Wywodzimy się ze środowiska fanów, a w pracy kierujemy się przede wszystkim pasją i mamy nadzieję, iż dzięki naszym dokonaniom zyskamy uznanie wśród polskich graczy.

» UpadekSetarrif.pl

Sascha żegna się z Piranha Bytes

Niestety mamy dla Was złe wieści do przekazania. Kolejny „oryginalny” Pirania, po Kaiu Rosenkrantzu i Ralfie Marczincziku opuszcza progi studia Piranha Bytes. Tym razem zespół Risena opuścił Sascha Henrichs, artysta 3D tworzący poziomy i modele dla serii. Z wiadomości, jaką zamieścił na swoim profilu w serwisie społecznościowym Google+ wynika, iż założył on swoją firmę i/lub został niezrzeszonym freelancerem:

15.10.2011 mój ostatni dzień jako pracownik Piranha Bytes. od tej pory praca na własny rachunek. ciężar w końcu zrzucony!