Miesięczne archiwum: Wrzesień 2011

Tak wygląda menu główne w Risen 2!

Deep Silver na targach GamesCom zwrócił się do studia Breitbild VFX, by stworzyło wizualizację 3D głównego menu do Risen 2. Na oficjalnej stronie pojawił się statyczny screen z main menu w sporej rozdzielczości. Niestety nie możemy na nim zaobserwować poruszających się płomieni i symulacji dymu, aczkolwiek twórcy zapewniają, że takowe zostały dodane. Zrzut ekran znajdziecie w naszej galerii:

Risen 2 - menu główne

Piranha Bytes i pirackie gadanie

19 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Mówienia jak Pirat, o tym żartobliwym święcie pamiętały również Piranie. Piranha Bytes postanowiła wypuścić z tej okazji filmik, na którym twórcy wczuli się w role piratów i jak tradycja nakazuje, spróbowali swoich sił w pirackiej mowie. Efekty tej akcji możecie obejrzeć na naszym kanale. 🙂

Nieoficjalny patch 1.20 do Risen

Podczas gdy Piranha jest zajęta drugą częścią Risen, fani wzięli pierwszą odsłonę w swoje zdolne ręce. Co prawda gra była dosyć długo wspierana – ostatni patch wyszedł w marcu 2010, pół roku po premierze, ale dla niektórych zmienił on za mało.

Dlatego PowerGamer z World of Risen używając RisenSDK stworzonego przez NicoDE, opracował nieoficjalną poprawkę oznaczoną numerkiem 1.20. Polską adaptację wykonał RobeN, a plik readme przetłumaczyła Roelka z GameWalk.pl, newsmanka MassEffect.eu.

Łatka wymaga zainstalowanego polskiego oficjalnego patcha 1.10.

Zmiany ogólne:

 • Naprawiono brak możliwości zebrania ekwipunku następujących postaci po pokonaniu ich: Belschwur, Elias, Flavio, Jack, Pavel.
 • Wielka brama w lochach pod wulkanem nie otwiera się, jeśli gracz użył pojedynczego kołowrotu, zapisał i wczytał grę.
 • Kamienne drzwi blokujące jedno z przejść w lochach pod wulkanem nie zmieniają już swojego stanu, jeśli gracz otworzy je, zapisze, a następnie wczyta grę.
 • Usunięto sekretny pierścień w ścianie w lochach pod wulkanem, aktywujący nie istniejącą jednostkę.
 • Zadanie „Otwórz wielką bramę” kończy się już automatycznym sukcesem, gdy gracz otworzy bramę. W rezultacie zadanie „Otwórz wielką bramę” nie staje się już nie możliwe do ukończenia, jeśli gracz ukończył zadanie „Tunel” przed otrzymaniem zadania „Tunel” od Inkwizytora.
 • Naprawiano brak możliwości używania topora Drwala i stworzonych przez gracza broni z paska szybkiego wyboru.
 • Gracz ma teraz możliwość nauki umiejętności Tworzenie zwojów od Illumara w Rozdziale 4 po ukończeniu zadania „Znajdź maga, który może ci pomóc”, jeśli nie zrobił tego wcześniej.
 • Walter może już przekazać informacje na temat ilości obsydianu potrzebnej do wymiany na materiał do stworzenia miecza półtoraręcznego, jak tylko ten materiał stanie się dostępny do wymiany.
 • Zdezaktywowano zadanie „Pojedynek z Finnem”.
 • Wszystkie przedmioty fabularne bezużyteczne dla gracza, poza powiązanymi z zadaniami, zostają usunięte ze świata gry po oddaniu ich przez gracza w celu ukończenia zadania.
 • Zmieniono kategorię zadania „Przepędź intruzów!” ze „Świat” na „Wulkaniczna twierdza”.

Zmiany w angielskiej wersji językowej:

 • Wprowadzono kilkanaście mniejszych zmian w angielskich liniach tekstowych.

Zmiany w polskim wydaniu gry:

 • Wprowadzono Font Fix, który przywraca oryginalną czcionkę gry Risen.

Łatka posiada intuicyjny instalator, zapraszamy do pobierania!

Pobierz!