Miesięczne archiwum: Lipiec 2011

Nowe screeny i fakty

Na stronie gamespot.com ukazał się wywiad z Danielem Oberlerchnerem, który ujawnia kilka nowych faktów z procesu tworzenia gry, a także 3 nowe screeny.

Oto lista, która wkrótce zostanie dodana do działu FAQ:

 • PB kończy fazę tworzenia (przedmioty, tekstury, animacje, dubbing) i zaczyna doszlifowywanie oraz balans
 • Klimat będzie wręcz naszpikowany ‘pirackością’, od używanego języka do budynków
 • Znamy nową postać w R2 – żołnierz Inkwizycji, Venturo, który miał dość zakonnej dyscypliny i będzie strzelał z muszkietu
 • Zestaw umiejętności będzie także zawierał umiejętności wykorzystywane podczas walki w parze z Bohaterem (np. leczenie lub ograbianie martwych zwierząt)
 • Bohater będzie musiał bardziej polegać na towarzyszach i innych frakcjach, niż samemu walczyć

Żródło

Risen Gothic PL wydany!

W czerwcu niemiecki użytkownik Colletior opublikował na World of Risen modyfikację Risen Gothic. Jest to mod do Risen dodający elementy, które sprowadzają ducha serii Gothic.

Krótko mówiąc, niepopularna, ale obowiązkowa dla każdego fana Gothic, posiadającego „spadkobiercę” tej serii, pozycja.

Chcesz stanąć w szranki z kretoszczurami dzierżąc Krash Pacha? A może zabijać te pamiętne, brązowe wilki z starą, dobrą twarzą i zbroją strażnika? Do tego to wszystko w grze twórców serii Gothic?

Od teraz jest to możliwe! Znany z pewnością wielu z was RobeN przygotował polską wersję Risen Gothic, a my ją właśnie wydajemy!

Pobierz!

Instrukcja instalacji:

Pobierz i rozpakuj risenmod.rar. Dekompresja wymaga programu obsługującego archiwa RAR (7zip, WinRAR).

Upewnij się, że:

 • posiadasz grę Risen w polskiej wersji językowej z polskim patchem 1.10
 • nie masz zainstalowanych żadnych modów (także dotyczy to tych z ModStartera)

Teraz zobaczysz cztery pliki CMD. „Set Up Crawler Armor” daje ci zbroję z płytek pełzacza, a „Set Up Gothic Controls” powoduje zmianę sterowania na typowe dla G1 i G2. Pozostałe dwa, z „Remove” i „Revert” służą kolejno usunięciu i przywróceniu zmian, które wprowadzają powyższe pliki.

Przedostatni krok polega na wejściu w foldery „bin1” i „bin2” oraz wybranie z nich bardziej atrakcyjnego obrazka. Jeśli już się zdecydujesz, skopiuj go i wklej do głównego folderu z Risen (przeważnie C:Program FilesDeep SilverRisen).

Teraz wejdź w folder „data”, zaznacz i skopiuj jego zawartość. Otwórz drugi folder „data”, który znajdziesz w głównym katalogu gry Risen. Teraz wklej zawartość schowka. To wszystko!

Zobacz galerię screenów

Podziel się wrażeniami

Życzymy wspaniałych doświadczeń, niech duch Gothica będzie z Wami!

Rejestracja na portalu

Aby ogarnąć chaos, który zawitał do działu komentarzy, postanowiliśmy dodać opcję rejestrowania się w Naszym serwisie. Pozwoli to na egzekwowanie zasad zawartych w regulaminie, który jest wyświetlany każdorazowo przy dodawaniu komentarza. Kapitan radzi się do niego zastosować.

Risen 2: Dark Waters wykorzysta Steam

Po długim czasie przerwana zostaje Risenowa posucha. Tymczasem na forum strony World of Risen, menedżer marki Deep Silver o tajemniczym nicku doberlec ujawnił kilka informacji o zabezpieczeniach wykorzystanych w kolejnej odsłonie serii. A mianowicie o Steamie.

Najważniejszymi zaletami platformy Steam wg DS to m.in. dostęp do najnowszej wersji gry, możliwość gry bez płyty DVD czy też dodatkowe zabezpieczenie ze strony samego Steama.

Deep Silver jest bardzo zadowolony z możliwości korzystania z tej platformy, a przekonała ich do tego wysoka sprzedaż Risena 1 gdy tylko trafił do oferty Steam.

Żródło

Dodatkowo, dwa dni temu na Facebook’u pojawił się tajemniczy screen z gry R2. Ukazana wyspa będzie się nazywać Takarigua.

Risen ModStarter 1.3.2.3

Opublikowana została wersja 1.3.2.3 programu Risen ModStarter, czyli kompleksowego narzędzia dla osób zainteresowanych modyfikacjami gry Risen. Oczywiście program zawiera polską wersję przygotowaną przez nasz serwis.

Oto lista zmian w stosunku do wersji 1.3.2.3

 • dodano awaryjne serwery strony internetowej – jeśli z jakiegoś powodu strona Ci nie działa, Risen ModStarter sprawdzi pozostałe serwery
 • dodano awaryjne serwery bazy danych – jeśli z jakiegoś powodu baza danych nie działa, Risen ModStarter sprawdzi pozostałe bazy
 • uruchomione może być tylko jedno okno Risen ModStarter. Jeśli otworzymy drugie, zostanie ono zamknięte.
 • Risen ModStarter sprawdza prawa zapisu w swoim katalogu oraz gry. Jeśli ich nie posiada – otrzymamy komunikat.
 • podmenu pomoc, z którego można zadać pytanie na forum Risen ModStarter (j. ang) lub zgłosić buga (także j. ang)
 • statystki pobierania modów

Zapraszamy do pobierania i wspieranie sceny modderskiej Risen dzięki swoim zainteresowaniem!

Risen ModStarter